Кияни звинувачують ЖЕК у махінаціях з опаленням

  Жителі 23-поверхівки по вулиці Сверстюка, 52-В звинувачують ЖЕК ТОВ «Новобудова» у шахрайстві та зароблянні на комфорті мешканців узимку
  Про це повідомила місцева мешканка Ірина. «Наш будинок було здано в експлуатацію 31 грудня 2003 року, з травня 2004 року ми почали сплачувати комунальні послуги. Весь цей час наш будинок перебуває на балансі та обслуговується ЖЕК ТОВ «Новобудова», – розповіла Ірина. За її словами, упродовж понад 10 років під час
  • 18 Жовтня, 2016, 11:55
  • Розсилка

  Жителі 23-поверхівки по вулиці Сверстюка, 52-В звинувачують ЖЕК ТОВ «Новобудова» у шахрайстві та зароблянні на комфорті мешканців узимку

  Про це повідомила місцева мешканка Ірина.

  «Наш будинок було здано в експлуатацію 31 грудня 2003 року, з травня 2004 року ми почали сплачувати комунальні послуги. Весь цей час наш будинок перебуває на балансі та обслуговується ЖЕК ТОВ «Новобудова», – розповіла Ірина.

  За її словами, упродовж понад 10 років під час опалювального сезону у її та сусідніх квартирах було дуже холодно, тому восени 2015 року жінка та ще один сусід вирішили встановити індивідуальні лічильники тепла.

  Під час встановлення теплолічильника у квартирі сусіда майстер, який проводив ці роботи, всередині перехідної муфти труби, по якій подається теплоносій, виявив якийсь предмет, що перешкоджав повноцінному постачанню теплоносія в квартирну мережу опалення, і якого там не повинно бути за проектною документацією та будівельними нормами.

   

  «Після зняття та розбору муфти, виявилося, що цей предмет є саморобною заглушкою-обмежувачем труби теплопостачання, а саме – 5-копійковою монетою, в якій просвердлено отвір діаметром 5 мм». Також у муфті була гумова шайба з отвором приблизно в 12 мм», – розповіла Ірина.

  «Я попросила майстра перевірити труби своєї квартири і також знайшла аналогічний незаконний обмежувач у трубі. Після видалення обмежувача батареї в сусідській квартирі розігрілися настільки, що терморегулятори на них довелося переключити з позначки 5 (максимум) на позначку 2», – розповіла Ірина.

   

  Вона наголосила, що доступ до її та сусідового теплопостачальних стояків неможливий без відома когось із них, оскільки ще на початку 2006 року вони встановили додаткові двері до спільного коридору.

  «З цього випливає, що вищезазначені саморобні заглушки було встановлено в період до початку 2006 року», – переконана Ірина.

  Після розголосу цієї інформації серед сусідів деякі мешканці виявили бажання перевірити труби в теплових шафах своїх квартир.

  «Під час перевірок квартир на 6-му, 14-му, 17-му, 19-му та 20-му поверхах теж було виявлено подібні саморобні заглушки в трубах теплопостачання», – наголосила мешканка.

  За її словами, через такі заглушки жителі будинку мали холодні батареї, хоча сплачували як за гарячі.

  «Як нам пояснили спеціалісти, в таких сучасних системах незаконне встановлення заглушок (обмежувачів) подачі тепла є вигідним для ЖЕКу як отримувача коштів від споживачів, оскільки це дає можливість шахраювати, привласнюючи значну різницю між грошима, сплаченими за тепло споживачами, та фактичною оплатою ПАТ «Київенерго», за загальнобудинковим лічильником тепла», – додала Ірина.

  Вона наголосила, що всі ці роки люди платили «по повній» за тепло і жодного місяця не мали перерахунку.

  За словами Ірини, 7 грудня 2015 року за фактами, викладеними у заяві мешканців, Дніпровський райвідділ поліції відкрив кримінальне провадження за ст. 190 КК України, це провадження взято на контроль Київською місцевою прокуратурою №4.

   

  «Сьогодні ми хочемо про це нагадати і попередити киян: може, і в них є такі самі проблеми, щоб вони знали, де шукати причину холодних батарей. У нашій же справі за рік не змінилося нічого. Змінилося два слідчих, у серпні цю справу хотіли «зам’яти», – сказала Ірина.

  «А ось у квартирі багато чого змінилось! Після того, як слідчий зняв незаконну заглушку і забрав як речовий доказ, температура батарей у квартирі підвищилася зі звичайних 35 градусів до 41-42 градусів. Тобто в кожній з кімнат температура зросла в середньому на 6-7 градусів!» – наголосила мешканка.

  Вона додала, що жителі 14 квартир, які звертались із заявою до поліції, домагатимуться справедливості і наразі знову звернулися до прокуратури, яка винесла рішення про поновлення досудового розслідування та взяла цю справу на контроль. 

  Джерело: Українська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ