Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Стало відомо, кому належить згорілий будинок на Подолі

  • Розсилка
  Будинок на Подолі - Стало відомо, кому належить згорілий будинок на Подолі
  Будинок на Подолі

  КМДА назвала ім'я власника споруд

  Київміськадміністрація надала свій коментар щодо пожеж на Подолі, які сталися останніми днями. Так, пожежа, що виникла в будівлі 10 грудня, – не перша подія, яка все більше доводить до руйнації пам’ятку, зауважують в КМДА.

  Управління охорони культурної спадщини КМДА ще у 2014 році зверталось до прокуратури Подільського району щодо незадовільного стану об’єкту та вжиття заходів  з примусового відчуження будівлі на вулиці Щекавицькій, 19/33 (Межигірській, 33/19) на користь громади міста.

  Місто вело безрезультатну боротьбу із горе-власником починаючи із 2012 року. Саме тоді ГУ охорони культурної спадщини (УОКС) було направлено припис ТОВ «Подол Інвест» із вимогою провести протиаварійні роботи щодо збереження пам’ятки відповідно до умов охоронного договору.

  Прокуратурою Подільського району було зареєстровано кримінальне провадження за фактом службової недбалості, а саме: невиконання службовими особами ЗАТ «Українські Сателітарні Системи» та ТОВ «Подол Інвест» обов’язків щодо збереження об’єкту.

  «30 жовтня стався обвал цегли на вказаному об’єкті. Щоб уникнути трагічних наслідків  прийнято всі заходи для  безпеки оточуючих та зобов’язано власника терміново  усунути аварійну ситуацію. Департаментом вживаються заходи з притягнення до відповідальності власника за неналежне утримання (доведення до стану руйнації) та неукладання охоронного договору. Окрім того, до прокуратури Подільського району направлено лист із проханням повідомити про стан розслідування по кримінальному провадженню від 14.03.2014. Сподіваюсь, правоохоронці не примушуватимуть киян чекати», – розповів заступник голови КМДА Олексій Резніков.  Наступного року буде завершена робота над новим Статутом міста Києва, до якого  внесено поняття «Публічний простір», яким жорстко буде контролюватися та регулюватися збереження будівель-пам’яток історії, архітектури, культури, містобудування, буде забезпечено право кожного на безпечне і комфортне місто.

  «Публічний простір – це право кожного на комфорт, безпеку, доступність, естетичний вигляд міста. Це  показник якості життя у місті, по суті – це саме місто: будівлі, вулиці, парки, сквери тощо. Усвідомлення та захист публічного простору – ознака демократичного суспільства. Демократична влада у способі організації публічних просторів керується виключно повагою і турботою про своїх мешканців. Я певен, що це поняття має бути врегульовано й на загальнодержавному рівні, аби наше історичне надбання не руйнувалося такими горе-власниками», – додав Олексій Резніков.

  Нагадаємо, 7 грудня поточного року горіла ще одна будівля-пам’ятка архітектури та містобудування, що знаходиться у власності тих же осіб, що і будівля-пам’ятка на Щекавицькій.

  За інформацією, яка міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців можна дійти висновку, що вказаний будинок постійно перебував у власності однієї особи – Мірзаєва Валерія Наріман Огли (громадянина Азербайджану).

  Уже за кілька днів Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища мають надати інформацію про причини загоряння за двома адресами, висновки щодо додержання вимог у сфері пожежної та техногенної безпеки та копію відповідного акту, а також копії інших документів, складених за результатами дій, які б дали змогу встановити ступінь (обсяг) знищення внутрішніх/зовнішніх конструктивних елементів об’єкта культурної спадщини та ступінь впливу та наслідків пожежі на прилеглі будівлі, які також є об’єктами культурної спадщини.

  За фактом невиконання вимог припису підготовлені відповідні матеріали та передані юристам для подальшої роботи.

  Джерело: Вечірній Київ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ