Автор знищених «Ікон Революції» на Грушевського хоче особисто їх відновити
Художник вважає, що відновлення графіті без його участі є неправильним
Автор знищених «Ікон Революції» на фасаді будинку на вул Грушевського в Києві, соціальний художник Sociopath висловився проти їх відновлення групою художників і хоче зробити це особисто.
Про це він написав у facebook.
Художник вважає, що відновлення графіті без його участі є неправильним, а з проханням відновити картини ніхто з представників державних інституцій до нього не звертався. Водночас він висловив готовність відновити трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку.
«Мені, як і Вам, прикро, що таке сталося. Однак, ніхто з представників державних інституцій, окрім простих українців, не звертався до мене з проханням відновити картини. Сподіваюсь, Ви розумієте, що самовільне відновлення у даній ситуації неможливе», - написав він.
«Читаю, що група художників, начебто, завтра - 4 вересня, відновлюватиме малюнки без моєї участі. Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на даній ситуації» - додав автор.
Sociopath повідомив, що «Ікони Революції» в оригінальному розмірі в одному екземплярі є у його колекції, так само, як і трафарети, якими вони були створені.
«Я обіцяю Вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку», - запевнив він.
Нагадаємо, у Києві з будинку по вулиці Грушевського, 4 стерли графіті, які з’явились там у лютому 2014 року під час революційних подій на Євромайдані.
Відповідно до наказу Міністерства культури від 15 жовтня 2014 року ці графіті були пам’яткою історії «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Грушевського у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року 2014 р. вул. Грушевського, 1,2,3,4».
3 вересня група людей висловила протест проти знищення графіті. Активісти підпалили шини під вхідними дверима магазину елітних меблів, зі стін якого були стерті графіті. Також було розбито скло у вхідних дверях. Крім того, на вікна та двері магазину фарбами були нанесені різні написи: «Не зітреш нас», «Тут був Майдан. Він тут буде вічно», «Повага до історії».
Київська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом нищення графіті.
Генеральна прокуратура ініціюватиме перевірку бізнесу підприємців, які знищили у Києві революційні графіті.
Салон меблів, на фасаді якого знищили патріотичні графіті з часів Майдану, закрився.
Коментарі — 0