Центр Драгоманова: більшість опитаних вважають, що наступним президентом буде або Порошенко, або Тимошенко

Центр Драгоманова: більшість опитаних вважають, що наступним президентом буде або Порошенко, або Тимошенко
Петро Порошенко і Юлія Тимошенко за даними соцопитувань мають шанс зустрітися у другому турі виборів президента

Опитування проводилося Соціологічним центром імені Михайла Драгоманова методом особистого інтерв’ю в усіх областях України, окрім АРК та територій ОРДЛО

Наступним президентом України стане або Петро Порошенко, або Юлія Тимошенко. Саме ці два політики мають найвищі шанси зустрітися у другому турі виборів президента.

Такі результати соціологічного опитування, проведеного з 12 по 21 грудня, оприлюднили під час прес-конференції в ЛІГАБізнесІнформ.

Опитування проводилося Соціологічним центром імені Михайла Драгоманова методом особистого інтерв’ю в усіх областях України, окрім АРК та територій ОРДЛО. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

«Як показують результати опитування, серед потенційних кандидатів на посаду Президента України лідирують Юлія Тимошенко (17,3% опитаних, що планують брати участь у виборах) та Петро Порошенко (14,4% опитаних, що планують брати участь у виборах). Саме ці два кандидати відповідно до результатів опитування виходять у другий тур», - зазначив соціолог, професор Сергій Штепа.

На третьому місці – Володимир Зеленський, який отримав 11,9%, Анатолій Гриценко 7,1%, Юрій Бойко 6,4%, Олег Ляшко 5,6%, Святослав Вакарчук 5,1%. Менше 5% отримали: Олександр Шевченко (3,7%), Андрій Садовий (2,7%), Сергій Тарута (2,6), Євген Мураєв (2,3%), Валентин Наливайченко (1,1%) та Роман Безсмертний (1,1%).

Решта кандидатів набирають менше 1 відсотка голосів.

На запитання «Хто на Вашу думку переможе на виборах президента України?» (незалежно від ваших симпатій) 21,1% опитаних відповіли - Юлія Тимошенко. Практично стільки ж опитаних - 21% вважають, що президентом залишиться чинний глава держави Петро Порошенко.

Із наближенням офіційного старту президентської кампанії зменшується кількість виборців, які не визначилися із вибором. Наразі вона складає 12,6% серед тих, хто візьме участь у голосуванні.

Створення автокефальної помісної Православної церкви в Україні підтримує дедалі більше українців - 54,7%, не підтримує 17,7%, не визначилися 8,4%, не цікавляться цією тематикою 19,2%.

«При збереженні існуючої електоральної динаміки президент Порошенко, який ініціював процес утворення автокефальної церкви, має незаперечні шанси отримати перевагу у першому турі або перемогти у другому турі», - коментує політолог Ростислав Балабан.

Що стосується проблем, які найбільше хвилюють українців, то тут на першому місці військові дії на Сході України (68,3%), на другому – корупція в органах влади (38,5%), на третьому – зростання цін (33,3%). Найменше українців хвилює питання збереження статусу російської мови (2,4%).

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: