Депутат нагадав, як відкриті списки, яких так домагаються протестувальники, помогли команді Черновецького

Депутат нагадав, як відкриті списки, яких так домагаються протестувальники, помогли команді Черновецького
Фото з відкритих джерел

На думку Борислава Берези, окрім того, кого обирають, не менш важливо – хто обирає

Якщо лише 10–15% людей вивчатимуть списки та програми політичних партій, відкриті списки нічого не дадуть – зазначає в коментарі «Главкому» Борислав Береза, позафракційний депутат ВР.

«Будь-який відкритий список кращий від закритого, — говорить Береза. — Але, як я вже казав, важливо – хто обирає. Люди повинні бути соціально активними під час виборів, щоб не ходити на Майдан після виборів».

Береза нагадує, що до Київради в 2015 році за відкритими списками зайшла майже вся команда Черновецького. «А це Київ з доступом до інтернету, з величезною кількістю соціально активних жителів» — підкреслює він.

На думку політика, «нам усім потрібно, так би мовити, дорослішати – і кандидатам, і виборцям».

Раніше повідомлялося, що намагання прийняти новий законопроект про виборчу систему з відкритими списками на останньому пленарному тижні виявились марними.

Запровадити систему з відкритими списками і прибрати потенційно корупційну мажоритарку, яку звинувачують в усіх бідах, – це зобов’язання брала на себе ще коаліція, сформована в 2014-му році.

Щось схоже на систему з відкритими списками депутатам вдалося запровадити на місцевих виборах у 2017-му. Проте неякісно підготована система в процесі використання викликала плутанину і  купу нарікань.

Думки депутатів з інших партій щодо майбутніх парламентських виборів читайте тут: Відкриваємо списки. П'ять головних запитань про виборчу реформу

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: