Екс-нардеп Крючков звинуватив Ситника у хабарництві і відмовився співпрацювати зі слідством
У ході судового засідання Крючков повідомив, що директор НАБУ Ситник отримав хабар в розмірі $500 тис. за сприяння розслідуванню справи проти нього
Колишній депутат Верховної Ради, екс-голова правління ПРАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» Дмитро Крючков, який екстрадували з Німеччини в Україну і, котрий був затриманий у міжнародному аеропорту «Бориспіль» (Київська область), заявляє, що директор НАБУ отримав хабар за його справу та не має наміру співпрацювати зі слідством. Про це він повідомив на засіданні суду щодо обрання йому запобіжного заходу, передають «Українські новини».
«Ми не будемо співпрацювати з НАБУ, САП і ГПУ. Ми будемо відстоювати свої інтереси не тільки в суді», - повідомив він.
Крючков зазначив, що з 2015 року він володіє 25% «Енергомережі», а на 75% вона офшорна компанія.
За його словами, за цим офшором стоїть депутат Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка Юрій Буглак.
У ході засідання Крючков також повідомив, що директор НАБУ Ситник отримав хабар в розмірі $500 тис. за сприяння розслідуванню справи проти нього.
Як повідомлялось, Солом'янський районний суд міста Києва сьогодні, 17 квітня, розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу екс-нардепу Дмитру Крючкову.
Як відомо, 15 квітня 2019 року колишнього голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова, підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн, екстрадували з Німеччини в Україну.
Детективи НАБУ затримали екс-посадовця в міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Упродовж 48 годин з моменту затримання суд має обрати йому запобіжний захід. Детективи НАБУ за погодження прокурорів САП наполягатимуть на триманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави в розмірі 346,22 млн грн.
Зазначимо, Крючкова затримали у Німеччині у квітні минулого року.
Крючкова підозрюють у причетності до заволодіння коштами державного сектора економіки в сфері енергетики в сумі 424 млн грн за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном), ч. 3 ст. 27 (організатор правопорушення), ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація грошових коштів) КК України.
За версією слідства, заволодіння відбувалося шляхом укладення і погодження постачальниками електричної енергії угод про переведення боргу від споживачів електричної енергії до нового боржника і договору на поставку природного газу для вироблення електричної енергії на умовах передоплати. Отримані відповідно до угод і договору кошти екс-нардеп використав на власний розсуд, легалізувавши таким чином здобуті злочинним шляхом гроші.
Водночас журналісти проекту «Схеми» оприлюднили отримані ними телефонні розмови осіб, голос яких схожий на Крючкова, нардепа від БПП Ігоря Кононенка, бізнесменів-братів Ігоря та Григорія Суркісів, а також інших осіб. Переговори підтверджують, що зазначені особи також можуть бути причетні до виведення грошей з обленерго в Харкові, Черкасах і Запоріжжі в «приватні кишені».
Зокрема, на одному із записів звучить прохання відвезти гроші обсягом $600 тис. в офіс Суркісів.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про спроби Суркіса забезпечити Крючкову отримання російського громадянства з метою уникнення екстрадиції.
Також нагадаємо, ЗМІ називають Крючкова людиною Суркісів, адже представники братів входили до керівних органів компанії «Енергомережа».
«Очевидно, що за схемою «Енергомережі», і не тільки за неї, дійсно стояв мозок більш серйозний, ніж його власний (Крючкова, - ред.), а саме - мозок Григорія Суркіса. І під час дачі показань Крючков це може розкрити. Одна участь у схемі «Енергомережі» вже може коштувати українському олігарху кількох років позбавлення волі», - зазначив з цього приводу політолог Владислав Дзівідзінський.
Зазначимо, що 11 квітня брати Суркіси були викликані на допит у НАБУ.
Коментарі — 0