Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерти підрахували, у скільки країнам ЄС обійшлися антиросійські санкції

  • Розсилка
  <span>Через антиросійські санкції найбільших збитків зазнає Німеччина</span> - Експерти підрахували, у скільки країнам ЄС обійшлися антиросійські санкції
  Через антиросійські санкції найбільших збитків зазнає Німеччина

  Експорт у Росію знизився в 2016 році порівняно з 2013 роком на 47 млрд євро

  Збитки економік країн Євросоюзу в 2016 році від антиросійських санкцій склали від 4 до 7 млрд євро, що значно менше, ніж вважалося раніше.

  Такий висновок міститься в аналітичній записці німецької консалтингової та науково-дослідницької компанії BE Berlin Economics GmbH.

  «Завдяки сильній переорієнтації європейського експорту сумарні економічні втрати Євросоюзу склали лише близько від 4 до 7 млрд євро. Це 0,03-0,05% ВВП ЄС. Попередні оцінки, які не враховували переорієнтацію експорту ЄС в достатній мірі, говорили про значно більш високі цифри - від 18 до 90 млрд євро, що здається нам неправдоподібними», - йдеться в аналітичному документі.

  Експорт у Росію знизився в 2016 році порівняно з 2013 роком на 47 млрд євро, однак взаємні санкції стали причиною лише близько третьої частини (від 23 до 43%) цього зниження, тоді як решта пов'язана з падінням цін на нафту, девальвацією і рецесією.

  З іншого боку, очевидний факт, що частина зниження експорту в Росію була компенсована шляхом збільшення експорту в інші країни; тобто завдяки його переорієнтації. Експерти вважають, що близько 50% нереалізованого експорту в Росію знайшли свій шлях в інші країни, а по деяких товарних групах, зокрема в сільськогосподарському, машино- і автомобілебудівному секторах показник навіть значно вище. Цей аспект не враховувався в інших дослідженнях, наголошується в записці.

  Був також проведений порівняльний аналіз впливу санкцій у відношенні окремих країн-членів ЄС. В абсолютних цифрах найсильніше зниження експорту пережила Німеччина. Однак більш важливим представляється падіння експорту у відношенні до ВВП країни, і за цим критерієм найбільш сильно порушеними виявилися три прибалтійських держави. У комбінації цих факторів ФРН виявляється лише 12-й у списку постраждалих країн. Як і можна було припускати, ефект санкцій тим відчутніше, чим ближче країна знаходиться до Росії.

  «Найменший вплив, відповідно, обмежувальні заходи завдали Греції або Португалії», - стверджують автори аналізу.

  Як відомо, на думку глави МЗС України, внесення в санкційний список США людей з оточення президента Росії Володимира Путіна, яке очікується в лютому, може змусити РФ піти з Донбасу.

  Нагадаємо, 14 грудня лідерикраїн Європейського союзу схвалили політичне рішення про продовження секторальних економічних обмежувальних заходів проти Росії, введених за посягання на суверенітет і територіальну цілісність України. 

  Також повідомлялося, що у Трампа встановили черговий дедлайн впровадження санкцій проти РФ.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ