Кадиров у Чечні зібрав величезний мітинг, де прийняли звернення до Путіна
В акції взяв участь глава Чечні Рамзан Кадиров, який розкритикував позицію Москви по відношенню до сутичок в М'янмі
У столиці Чечні відбувся масовий мітинг на підтримку мусульманського співтовариства М'янми (Бірми). За даними організаторів заходу, в акції взяли участь більше мільйона людей, передає Російська служба Бі-Бі-Сі.
Протягом акції на площі біля мечеті «Серце Чечні» у центрі Грозного натовп кілька разів кричав «Аллаху Акбар!», «Ми - мусульмани М'янми». Ближче до кінця мітингу вони почали рвати на дрібні шматки принесені з собою плакати, вимагали зупинити «геноцид мусульман у М'янмі». Мітинг закінчився масовою молитвою.
В акції взяв участь глава Чечні Рамзан Кадиров, який розкритикував позицію світової спільноти стосовно до сутичок в М'янмі і зажадав їх міжнародного розслідування
За підсумками мітингу учасники прийняли звернення до президента Росії Володимира Путіна.
«Шановний Володимире Володимировичу, сьогодні ми, громадяни Росії, мусульмани Північного Кавказу, лідери громадської думки, лідери релігійних організацій звертаємося до вас як до лідера нації з проханням використати весь ваш авторитет і вплив у світі, щоб зупинити геноцид мусульман», - зачитав зі сцени текст звернення Рамзан Кадиров і попросив усіх, хто з ним згоден, підняти руку.
Руки підняли всі без винятку присутні, включаючи самого Кадирова і його синів, які стояли з ним на сцені.
«Цілий народ стоїть на краю загибелі, але ніхто не вводить проти М'янми політичні та економічні санкції. Зовсім нещодавно після подій у редакції одного журналу сильні світу цього марширували вулицями Парижа. Перші особи готові захищати навіть одну людину нетрадиційної орієнтації, але втрачають дар мови, коли йде знищення цілого народу», - заявив Кадиров.
Нагадаємо, раніше глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що «незадоволений» і готовий виступити проти Росії, якщо російська влада підтримуватиме «шайтанів» у М'янмі. Він повідомив, що в питанні М'янми йому ближча позиція президента Туреччини Ердогана і він його підтримує.
У М'янмі в останні тижні загострився конфлікт на релігійному ґрунті між мусульманською меншістю народності рохінджа і основним складом населення, яке сповідує буддизм. Жертвами збройних конфліктів стали кілька сотень людей.
Близько 73 тисяч представників народності рохінджа, мусульман за вірою, втекли від насильства на заході М’янми до сусідньої Бангладеш.
Криваві сутички в регіоні спалахують час від часу з 2012 року, коли вони вперше стали масовими і спричинили втечу понад 100 тисяч рохінджа до таборів для внутрішньо переміщених осіб.
Люди народності рохінджа (рохінґа), переважно мусульмани за вірою, є, за даними фахівців, нащадками однієї з етнічних груп бенгальців-мусульман із території, що нині складає державу Бангладеш, які переселялися до Ракхайну протягом останніх кількох століть. Їхню мову визначають як один із діалектів бенгальської. Самі рохінджа твердять, що є споконвічними мешканцями частини Ракхайну, раніше відомого як Аракан.
Коментарі — 0