рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Колишній керівник «Укргазвидобування» пояснив, чому в Україну не прийдуть великі іноземні добувні компанії

  • Розсилка
  <span>Екс-керівник &laquo;Укргазвидобування&raquo; Ілля Рибчич</span> - Колишній керівник «Укргазвидобування» пояснив, чому в Україну не прийдуть великі іноземні добувні компанії
  Екс-керівник «Укргазвидобування» Ілля Рибчич
  Фото: Главком

  Рибчич переконаний: найбільшим інвестором в газову промисловість є народ України, який платить високі тарифи

  Тричі директор «Укргазвидобування» Ілля Рибчич пояснив, чому Україні не треба надіятися на прихід іноземних інвесторів в галузь видобутку газу. В інтерв’ю «Главкому» він нагадав, як ще в 1998 році компанія «Укргазпром» працювала над залученням British Petroleum до збільшення видобутку газу. «Вони вивчили наші ресурсні можливості і сказали, що в Україні немає таких родовищ, де б могли працювати великі компанії», – нагадав фахівець.  «Точнісінька ситуація, про яку всі знають, була в 2006 - 2009 роках, коли компанія Shell працювала з «Укргазвидобуванням» і, в результаті, така ж відповідь. Тому надіятися на прихід іноземних інвесторів в галузь видобутку малоймовірно», – зазначив Рибчич.

  На його думку, це можуть бути лише маленькі компанії, які будуть спільно працювати з нашими компаніями.

  «Головне, що скажу: найбільшим інвестором в газову промисловість є народ України, який сьогодні сплачує таку ціну газу, яка дозволяє інвестувати в розвиток галузі і, таким чином, збільшувати видобуток. Сьогоднішніх інвестицій в розмірі 38,82 млрд плюс 7 млрд амортизації – це більш як достатньо. Нам потрібно залучити стратегічних інвесторів для видобутку сланцевого газу, з яким ми самі не впораємось. Тоді можна говорити про власне забезпечення та експорт», – резюмував колишній керівник «Укргавидобування».

  Нагадаємо, екс-директор «Укргазвидобування» Ілля Рибчич розвінчав заяви уряду про ріст видобутку газу у 2018 році.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ