Колишній заступник глави ДФС розповів, як Романенко, кум одіозного Калєтніка, тепер допомагає Гройсману
Костянтин Лікарчук пояснив, навіщо були створені «митні сотні»
Колишній заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук в інтерв’ю «Главкому» підтвердив, що головним консультантом Гройсмана в митних питаннях є Геннадій Романенко – кум Калєтніка. І тепер він нібито «допомагає» прем’єр-міністру проводити реформи на Митній службі.
«Думаю, він, якщо можна так сказати, «вішає локшину» на вуха прем’єру з приводу того, що потрібно робити на митниці. От уряд був призначений в середині квітня. У нас зараз середина липня. Що зроблено в митній справі? Створені абсолютно незаконні і неефективні «митні сотні». Ця широко розрекламована кампанія не витримує абсолютно ніякої юридичної критики. В зоні митного контролю не може перебувати ніхто, крім митників. А цим людям дозволено постановою Кабміну перебувати в зоні митного контролю. А там є представники Нацполіції, які не є митниками. Всі їхні протоколи, все, що вони будуть виявляти, не матиме жодної юридичної сили, бо це суперечить Митному Кодексу», - заявив Лікарчук.
Колишній заступник голови ДФС додав, що цю ідею лобіював саме кума Калєтніка Геннадій Романенко. І вигода в цьому видна безперечна.
«Щоб створити групи, включити в них своїх людей. І щоб ці люди заробляли на Митниці окремі гроші. От що вони будуть робити? Вони будуть зупиняти ті чи інші вантажі, імітувати якусь роботу з тими вантажами, з перевіркою. І будуть вимагати кошти, щоб ці вантажі все рівно випускати», - зазначив екс-чиновник.
Він також пояснив, як технічно має відбуватись ця перевірка «митними сотнями». На його думку ця процедура не витримує ніякої критики.
«Це так смішно, що немає ніякого змісту описувати. Теоретично логіка полягає в тому, що вони можуть зайти в зону митного контролю і перевірити будь-який вантаж. Умовно: їм надходить якийсь сигнал, що їде якийсь не такий вантаж, вони виїжджають, його перевіряють, митниця, припустимо, вже його оформлює, а тут виявляється порушення, і начебто результати цієї перевірки будуть на щось там впливати. Хоча це абсолютний абсурд. По постановці навіть. Тому що це: а) не законно; б) неефективно. 100 людей, які є в цих групах, не зможуть проконтролювати, навіть теоретично, діяльність 24 митниць», - підкреслив Лікарчук.
Співрозмовник «Главкому» також звернув увагу на те, звідки береться фонд оплати праці цієї «митної сотні». Це кошти Державної фіскальної служби. Ніяких додаткових коштів на ці «митні сотні» не було виділено.
«Просто в рамках бюджету ДФС виділили якісь гроші, які повинні ці люди отримувати. Але вони ж ще повинні бути чимось оснащені: якимись автомобілями, засобами і так далі. Це - мегамаразм. Тому що ДФС себе не може оснастити. Я вже не кажу про там якісь додаткові «митні сотні». Все це – абсолютна профанація. І от Гройсман то за три місяці сподівався навести лад на Митниці, а тепер, як заявив днями, вже за рік. Він вже собі розширив поле діяльності. Та я вам скажу, що не наведе він порядок на Митниці не за рік, не за 10 років, не за 30 років. Бо немає розуміння, що там робити, і ніякої концепції, як повинна функціонувати система», - додав Лікарчук.
Коментарі — 0