Mail.ru намагається обійти санкції в Україні через офшорну компанію на Кіпрі

  Mai.Ru Group не збирається відмовлятися від отримання прибутку з українців
  Російська компанія Mail.Ru Group намагається обійти заборону на діяльність в Україні через офшорну компанію Nessly Holdings Limited, зареєстровану на Кіпрі. Такі спроби компанії Mail.Ru Group розкриває чергове OSINT-розслідування міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm. 1 червня генеральний директор Mail.Ru Group Борис Добродєєв
  • 13 Червня, 17:59
  • Розсилка
  Компанія Mail.Ru Group
  Компанія Mail.Ru Group

  Mai.Ru Group не збирається відмовлятися від отримання прибутку з українців

  Російська компанія Mail.Ru Group намагається обійти заборону на діяльність в Україні через офшорну компанію Nessly Holdings Limited, зареєстровану на Кіпрі. Такі спроби компанії Mail.Ru Group розкриває чергове OSINT-розслідування міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm.

  1 червня генеральний директор Mail.Ru Group Борис Добродєєв оголосив про закриття офісів компанії в Україні. Він також зазначив, що український бізнес не вносив істотного внеску до виручки компанії.

  Проте, Mai.Ru Group не збирається відмовлятися від отримання прибутку з українців і, як наслідок, робить дії для збереження свого впливу на території України, повідомляє InformNapalm.

  «24.05.2017 був створений домен poshukach.com. З моменту реєстрації сайт швидко набрав популярність і, за даними Alexa, на 12.06.2017 займає 492 місце по відвідуваності в Україні. Але, незважаючи на назву в українському стилі, з Україною «Пошукач» ніяк не пов'язаний. Інтерфейс сайту російсько-англійський, без натяку на український… Домен POSHUKACH.COM був зареєстрований російським реєстратором RU-CENTER, інформація про реєстранта домену прихована російським сервісом whoisproxy.ru… Вихідний код головної сторінки сайту містить відсилання до браузеру FreeU, одним з розробників якого є Mail.Ru Group. Сайт POSHUKACH.COM розташований в мережі, яка територіально належить Росії», - повідомляє InformNapalm.  Сайт пов'язаний з Nessly Company (відомою як Nessly Holdings Limited) — офшорною компанією, афільованою з Mail.Ru Group і зареєстрованою на Кіпрі. 

  Водночас мережа, в якій розташований сервер браузеру FreeU, який українцям активно рекламували для обходу заборони соцмереж «ВКонтакте» й «Одноклассники», також зареєстрована на Nessly Company.

  Директором Nessly Holdings Ltd зазначена Олена Азаренко (Elena Azarenko), яка обіймає (або обіймала) посаду директора в компаніях, пов'язаних з MRG: MGL Mail.Ru Equity Limited, VK.COM Holdings Limited, MRGroup Invetsments Limited, Odnoklassniki Holdings Limited, MGL Mail.Ru Internet Assets Limited. Пошук у LinkedIn підтверджує, що Elena Azarenko працює в Mail.Ru Group.

  «Таким чином, можна з великою вірогідністю стверджувати, що Nessly Holdings Limited тісно пов'язана з Mail.Ru Group. Через цю компанію Mail.Ru Group намагається обійти санкції, запроваджені щодо російських IT-компаній в Україні: ні домен POSHUKACH.COM, ні пов'язана IP-адреса не блокуються українськими провайдерами; як наслідок — Mail.Ru продовжує бути присутнім на українському ринку, використовувати власний пошуковий движок для показу результатів, які Mail.ru визнає «більш релевантними», а також заробляти на рекламі, що показується українським користувачам», - йдеться в розслідуванні InformNapalm.

  Нагадаємо, 16 травня президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 28 квітня про застосування санкцій щодо низки фізичних і юридичних осіб. У ньому, зокрема, йдеться про блокування російських соцмереж та поштових служб. Також санкції передбачають блокування доступу до сервісів «Яндекс», 1С, «Софтлайн Груп», корпорації «Парус» і ще низки російських IT-компаній.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ