Македонія висловила готовність змінити назву країни заради примирення з Грецією

  Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія
  Македонія згодна додати до своєї назви географічний класифікатор, щоб зняти суперечку з Грецією, яка заважає країні вступити в майбутньому в Європейський союз і НАТО. Про це 6 лютого заявив прем'єр-міністр Зоран Заєв в Скоп'є, інформує Reuters. Заєв зазначив, що влада країни хоче, щоб переговори з Грецією досягли успіху. Сторони можуть
  • 7 Лютого, 07:23
  • Розсилка
  Прапори Греції та Македонії
  Прапори Греції та Македонії

  Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія

  Македонія згодна додати до своєї назви географічний класифікатор, щоб зняти суперечку з Грецією, яка заважає країні вступити в майбутньому в Європейський союз і НАТО.

  Про це 6 лютого заявив прем'єр-міністр Зоран Заєв в Скоп'є, інформує Reuters.

  Заєв зазначив, що влада країни хоче, щоб переговори з Грецією досягли успіху. Сторони можуть погодитися на назви Північна Македонія, Нова Македонія або Верхня Македонія.

  Уряд Македонії ухвалив рішення перейменувати головний аеропорт і ключову автомагістраль країни, які були названі в честь Олександра Македонського. За словами прем'єра, аеропорт буде перейменовано в «Міжнародний аеропорт Скоп'є», а шосе назвуть «Дружба».

  «Сьогоднішнім рішенням ми підтверджуємо наш крок до побудови дружби і довіри з Грецією», – підкреслив Заєв.

  Нагадаємо, прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявляв, що відсутність остаточного рішення у суперечці довкола назви підриває національні інтереси Греції.

  З огляду на заперечення Греції щодо використання назви, Македонія в 1993 році приєдналася до Організації Об’єднаних Націй як колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

  Раніше прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявляв, що нова назва країни буде визначена в результаті референдуму.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ