Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  МЗС обурене арештом адвоката, який захищає українських політв'язнів в окупованому Криму

  • Розсилка
  7 грудня підконтрольний Кремлю «суд» у Сімферополі заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб - МЗС обурене арештом адвоката, який захищає українських політв'язнів в окупованому Криму
  7 грудня підконтрольний Кремлю «суд» у Сімферополі заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб

  Курбедінов є одним з ключових адвокатів у справах українців, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями

  Міністерство закордонних справ розцінює арешт в окупованому Криму адвоката Еміля Курбедінова як спробу Росії позбавити українських громадян-політичних в’язнів, чиї інтереси він представляє, права на захист.

  Про це йдеться в оприлюдненій 7 грудня заяві МЗС, яке висловило рішучий протест незаконному арешту адвоката.

  Наголошується, що Курбедінов є одним з ключових адвокатів у справах українців, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями. Віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків.

  Звинувачення у «демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій», використане російським окупаційним «судом» для того, щоб відправити Курбедінова за ґрати, також має безпідставний та сфабрикований характер, наголошують в МЗС.

  «Насправді ж Росія намагається позбавити українських громадян – політичних в’язнів в РФ та на окупованих територіях права на захист шляхом  залякувань та утисків тих, хто підтримує українських заручників Кремля та захищає їх у судах», – йдеться в заяві.

  МЗС висловило стурбованість тим, що тактика постійних адміністративних стягнень, яка використовується у Росії для "виснаження" опозиційних активістів, переноситься до окупованого Криму. 

  «Ми засуджуємо цю негідну практику і закликаємо Росію негайно її припинити. Росія повинна повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, прийняті в 2014, 2016, 2017 роках, а також рішення Міжнародного Суду щодо проміжних заходів у справі України проти РФ, ухвалене у 2017 році», – наголошується в заяві.

  МЗС закликало міжнародну спільноту посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до моменту деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців.

  7 грудня підконтрольний Кремлю «суд» у Сімферополі заарештував кримського адвоката Еміля Курбедінова на 5 діб за його пост у соцмережі 2013 року.

  Захист Курбедінова вже подав апеляційну скаргу.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ