Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Обмін полоненими може відбутися до 25 грудня

  • Розсилка
  Обмін заручниками (архівне фото) - Обмін полоненими може відбутися до 25 грудня
  Обмін заручниками (архівне фото)

  Остаточні списки на обмін будуть затверджені 20 грудня

  Обмін полоненими між Україною та бойовиками на Донбасі має відбутися до 25 грудня. Про це російському виданню «Известия» повідомили два джерела в мінській контактній групі. Крім того, інформацію підтвердили два співрозмовники в російських дипломатичних колах.

  За інформацією «Известий», остаточні списки будуть затверджені 20 грудня - в цей день пройде останнє в 2017 році засідання контактної групи в Мінську. Йдеться про 74 українських заручників і 306 зі списку ОРДЛО.  При цьому поки залишається неясною доля близько 30 осіб, включених до списків ОРДЛО, які категорично відмовляються переміщатися на тимчасово окуповані території.

  За повідомленнями співрозмовників «Известий», Київ «серйозно налаштований» вирішити питання обміну полоненими до зазначеної дати.

  Нагадаємо, у вівторок, 12 грудня, другий президент України, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що переговорний процес щодо обміну заручниками за формулою «306 на 74» супроводжується низкою проблем.

  Як повідомлялося, Київ очікує на звільнення напередодні нового року 74 полонених з окупованого Донбасу. Українська сторона має звільнити і передати 306 осіб в рамках існуючих домовленостей.

  Наразі деталі обміну, зокрема прізвища та дати, залишатимуться нерозголошеними, щоб обмін зміг відбутися.

  8 грудня перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що на даний час на окупованій території Донбасу утримуються 168 заручників.

  12 грудня Геращенко повідомила, що деякі особи зі списків ОРДЛО категорично не бажають повертатися на тимчасово окуповані території, тому виникає необхідність додаткової верифікації списків на обмін заручниками.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ