Печерський суд зняв арешт з рахунків фірм Януковича-молодшого

Печерський суд зняв арешт з рахунків фірм Януковича-молодшого

Віктор Янукович із сином Олександром

Арешти були накладені у 2015 та 2016 році у справі про заволодіння держкоштами через регіональні відділення «Укрзалізниці»

Суд зняв арешт з рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром.

Про це йдеться у двох рішеннях Печерського райсуду від 14 лютого.

Арешти були накладені у 2015 та 2016 році у справі про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці».

Рахунки компаній, створених, за версією слідства, для легалізації коштів, знаходяться у збанкрутілому «Всеукраїнському банку розвитку», який належить Олександру Януковичу.

Загалом слідство вказувало 12 фірм, підконтрольних службовим особам банку Януковича-молодшого.

Лютневими рішеннями суд скасував арешт рахунків дев’яти фірм: ТОВ «Араніт К», «Квардіс Н», «Тіпікон А», «Вектор-Перспектива», «Компанія з управління активами «ВБР-Інвест», «Ді Соуз», «Мелон 8», «Бенефіт-Консалт» та «Лайтрум».

У попередніх судових рішеннях, йшлось, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

В одному з рішень про скасування арешту зазначено, що правами на арештовані рахунки наразі володіє ТОВ «Аскор-Інвест». Вказано також, що підозр у справі досі не оголошено, а «слідчим не доведено, що кошти на вказаних рахунках є предметом злочинної діяльності».

Ці обставини стали підставами для скасування арешту.

За версією слідства, у період з 01.01.2013 по 30.06.2014 службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» з метою отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю», «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю».

Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд. грн.

Слідство також вважає, що для легалізації коштів працівники банку розмістили їх на рахунках, оформлених на підставних осіб – 33 працівники цього банку та 12 підконтрольних юридичних осіб.

У жовтні 2015 року стало відомо, що слідчі МВС заарештували понад 2,6 млрд на цих рахунках. Згодом 2016 року деяким вкладникам банку Януковича вдалося зняти арешт з рахунків.

Раніше повідомлялося, що адвокати колишнього президента України Віктора Януковича і колишніх співробітників підрозділу міліції спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України «Беркут» поскаржилися до Європейського парламенту на факти протидії з боку української влади в розслідуванні справ щодо Євромайдану.

Як відомо, Янукович втік до Росії в 2014 році. За останніми даними він живе у Ростові.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: