Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Президент Македонії знову відмовився підписувати угоду про перейменування країни

  • Розсилка
  <span>Президент Македонії Георге Іванов</span> - Президент Македонії знову відмовився підписувати угоду про перейменування країни
  Президент Македонії Георге Іванов

  Іванов може безстроково затримувати підписання угоди, викликаючи конституційну кризу в Македонії

  Президент Македонії Джорге Іванов заявив, що він не підпише угоду з Грецією про зміну назви своєї країни, навіть після того, як парламент вже другий раз ратифікував документ.

  Про це йдеться у заяві на сайті глави Македонії.

  «Президент Македонії не приймає угоду, яка шкодить македонській національної ідентичності та інтересам Республіки Македонії. Позиція президента Іванова незмінна і не буде змінюватися ніякими тиском, шантажем та погрозами», - говориться у заяві.

  За Конституцією Македонії, Іванов може лише один раз відхилити законодавство, схвалене парламентом. Але він повинен підписати документ, якщо депутати подолали його вето, як це сталося з угодою щодо зміни назви.

  Однак у Конституції не прописані терміни, і Іванов може безстроково затримувати підписання угоди, викликаючи конституційну кризу.

  Нагадаємо, міністри закордонних справ Македонії та Греції 17 червня підписали угоду, яка має покласти край майже 30-річній суперечці щодо назви Македонії

  У Греції відбулися протести через підписання угоди з Македонією щодо зміни назви країни. Також мітинги, під час яких сталися сутички з поліцією, пройшли у столиці Македонії.

  У міністерстві закордонних справ України привітали підписання договору між Македонією і Грецією щодо вирішення македонсько-грецького спору щодо назви Македонії та македонсько-грецького стратегічного партнерства.

  Джерело: Європейська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ