Призначена Порошенком держохорона Холодницького є незаконною — Рахункова палата

Призначена Порошенком держохорона Холодницького є незаконною — Рахункова палата
«Таке рішення Рахункової палати засвідчує, що президент не мав права призначати державну охорону Холодницькому. Якщо він проігнорує висновок Рахункової, то це прямо  свідчитиме про покриття ним Холодницького», — зазначає голова Цент

Рахункова палата пропонує президенту Петру Порошенку, який ухвалив рішення надати УДОшників Холодницькому та спікеру Верховної Ради врегулювати це питання

Рахункова палата на підставі проведеного аудиту зробила висновок, що Управління державної охорони не має права охороняти керівника САП Назара Холодницького. Наразі антикорупційного прокурора охороняють дев’ять військовослужбовців УДО. Про це йдеться у відповіді Рахункової палати на запит народного депутата Віктора Чумака.

Рахункова палата пропонує президенту Петру Порошенку, який ухвалив рішення надати УДОшників Холодницькому та спікеру Верховної Ради врегулювати це питання.

.jpg_29

«Таке рішення Рахункової палати засвідчує, що президент не мав права призначати державну охорону Холодницькому. Тепер Порошенко має скасувати своє незаконне рішення. Якщо він проігнорує висновок Рахункової, то це прямо  свідчитиме про покриття ним Холодницького», — зазначає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Як повідомлялося, ще у серпні журналісти розповіли про те, що вже два роки антикорупційного прокурора Назара Холодницького за розпорядженням президента Порошенка охороняють військові Управління державної охорони.

За словами Холодницького, 2016 року йому намагалися підпалити двері і після цього він звернувся до президента з проханням надати йому охорону. Однак Холодницький не має на неї права за своєю посадою.

«Згідно з законом, Холодницький мав звернутися до генпрокурора і повідомити, що йому загрожує небезпека. Однак в ГПУ повідомили нам, що він цього не зробив. Після звернення, у разі небезпеки Холодницькому призначили б охорону з числа працівників поліції, як це роблять для інших прокурорів», — коментує юрист ЦПК Андрій Савін.

УДО здійснює, не просто фізичну охорону, а цілий комплекс заходів, наприклад, встановлюють охорону у тій будівлі, що відвідує особа, чи за допомогою спеціальної техніки перевіряють приміщення, де перебуває об’єкт. Поліція ж просто фізично охороняє особу і реагує лише на явну небезпеку для неї. Зрозуміло, чому Холодницький хотів, щоб його охороняли саме співробітники УДО.

До слова, саме працівники УДО знайшли засоби прослуховування у кабінеті Холодницького під час відповідної перевірки. Тобто, якби не УДО, то суспільство почуло б значно більше фактів із «акваріумних плівок», де Холодницький дає незаконні вказівки фігурантам справ та попереджає їх про обшуки.

Зокрема, наприкінці липня під час засідання Кваліфкомісії прокурорів, яка розглядала порушення антикорупційного прокурора з «акваріумних плівок», Холодницького супроводжували працівники УДО. Вони чекали його у коридорі, затуляли в залі, допомагали уникнути запитань журналістів та вивезли з приміщення кортежем.

Як повідомлялося, САП гальмує справу «Трейд Коммодіті», бо ні з чим іти до суду.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: