Росія наклала вето на проект резолюції США про розслідування хіматаки в Сирії

Росія наклала вето на проект резолюції США про розслідування хіматаки в Сирії

«За» проект резолюції проголосували 12 країн, Росія та Болівія виступили проти

Росія наклала вето на американський проект резолюції Ради безпеки ООН про механізм розслідування хімічної атаки в Сирії.

«За» проект резолюції проголосували 12 країн, Росія та Болівія виступили проти, Китай утримався.

«Ця резолюція є абсолютним мінімумом, який може зробити Рада безпеки, щоб відповісти на атаку», – заявила посол США при ООН Ніккі Гейлі перед голосуванням.

11 квітня США винесли на голосування проект резолюції про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Йдеться про місію, яка замінить групу експертів ООН-ОЗХЗ з розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії .

У документі США наполягають, що після вивчення доповіді нової незалежної місії (UNIMI), Рада Безпеки ООН має заявити про порушення резолюції 2118 (про встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю Сирії та її знищення) і вжити заходів по Главі VII Статуту ООН, яка визначає дії щодо загрози миру.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп скасував свою поїздку на саміт Америк, який відбудеться у столиці Перу Лімі, для підготовки відповіді на хімічну атаку в Сирії.

Як відомо, 6 квітня внаслідок авіаударів по місту Дума, що в Східній Гуті, щонайменше 32 мирних жителів загинули, понад 50 осіб зазнали поранень.

Пізніше стало відомо про 100 загиблих.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп різко засудив застосування хімічної зброї під час бомбардувань міста Дума в Східній Гуті, в якому звинувачують сили сирійського правителя Башара Асада. За словами глави Білого дому, Асад «заплатить високу ціну» за цей злочин.

10 квітня Сполучені Штати Америки просять Раду Безпеки ООН проголосувати за пропозицію щодо нового розслідування про використання хімічної зброї в Сирії. 

Читайте також: Чи стане хімічна атака в Ідлібі останньою на рахунку Асада та росіян

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: