Росія рекордно збільшила засекречені витрати

  Бюджет РФ досяг найвищого обсягу фінансування засекречених витрат з початку пострадянського періоду
  Таємні видатки з федерального бюджету Росії зросли до 800 млрд рублів, пиш французька газета Le Monde із посиланням на опозиційне видання РФ «Новое время». «У той час, як уряд готується представити в Держдуму проект бюджету на 2017 рік в розмірі приблизно 16 трлн руб. (235 млрд євро), відповідна поправка внесена до
  • 24 Жовтня, 2016, 17:00
  • Розсилка
  Засекречені витрати збільшено, щоб виконати вказівки Путіна про якнайшвидшу модернізацію озброєння
  Засекречені витрати збільшено, щоб виконати вказівки Путіна про якнайшвидшу модернізацію озброєння

  Бюджет РФ досяг найвищого обсягу фінансування засекречених витрат з початку пострадянського періоду

  Таємні видатки з федерального бюджету Росії зросли до 800 млрд рублів, пиш французька газета Le Monde із посиланням на опозиційне видання РФ «Новое время».

  «У той час, як уряд готується представити в Держдуму проект бюджету на 2017 рік в розмірі приблизно 16 трлн руб. (235 млрд євро), відповідна поправка внесена до бюджету-2016», - йдеться у статті.

  Таким чином федеральний бюджет досяг найвищого обсягу фінансування засекречених витрат з початку пострадянського періоду, пише видання.

  Le Monde зазначає, що міністр фінансів Росії Антон Сілуанов виправдав це необхідністю допомогти підприємствам військово-промислового комплексу погасити борги, взяті «для прискорення реалізації програми переозброєння і виконання наказів президента». «Щоб виконати вказівки Путіна про якнайшвидшу модернізацію озброєння, «успішно протестованого «в Сирії, як це недавно підкреслив в досить цинічній манері міністр оборони Сергій Шойгу, підприємства «оборонки» взяли в банках кредити з державною гарантією», - пише Мандра.

  «Секретні - за визначенням - витрати бюджету стосуються не тільки військових витрат. Невелика частина виділена і на інші напрямки, такі як культура і економіка», - йдеться в статті.

  «Однак в умовах гострої кризи, викликаної падінням цін на нафту і міжнародними санкціями, накладеними з 2014 року через український конфлікт, в Росії настає час більш ніж будь-коли вести боротьбу за економію. Рішучому секвестру піддані 11 статей витрат з 14, в тому числі соціальні програми, охорона здоров'я і навіть транспорт. Знову-таки тільки військовий бюджет збережений», - підкреслює видання.

  Як повідомлялось, Банк Росії попередив про ризик втрати контролю над інфляцією через зростаючу майнову нерівність, зникнення середнього класу і падіння обороту роздрібної торгівлі.

  Раніше у департаменті прогнозування Центробанку РФ порахували, на скільки вистачить ще Росії накопичених резервів. Відповідно до прогнозу Центробанку, Резервний фонд и більша частина Фонду національного добробуту виснажаться до кінця 2018 року.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ