Росія заблокувала в Радбезі ООН антиіранську резолюцію
Рада Безпеки ООН розглянула одразу інший проект резолюції, ініційований російською делегацією
За резолюцію виступили 11 країн, проти висловилася Росія, а також Болівія. Казахстан і Китай утрималися. Для блокування резолюції в РБ ООН достатньо голосу «проти» одного з п'яти постійних членів Радбезу, до складу яких входить у тому числі й Росія.
Нинішній документ був внесений на розгляд делегацією Великої Британії. Документ посилався на доповідь експертів ООН, оприлюднений у січні цього року, яка дослідила залишки ракет, випущених минулого року повстанцями Хуті по Саудівській Аравії. Експерти встановили, що багато компонентів цих залишків є ідентичними іранському проекту ракети Qiam-1. Відповідно до висновків дослідження, якщо ця ракета була надана Хуті з Ірану, це означає, що Тегеран порушив ембарго ООН на поставки зброї в Ємен.
Після невдалого голосування в понеділок Рада Безпеки ООН розглянула одразу інший проект резолюції, ініційований російською делегацією. У ньому не було згадки на дослідження щодо можливих поставок Іраном зброї в Ємен в обхід міжнародного ембарго. Після цього другий варіант резолюції був прийнятий РБ ООН.
Обидва варіанти резолюції передбачають продовження ще на рік заборону на поставки зброї в Ємен, а також продовження індивідуальних санкцій проти осіб, причетних до розпалювання конфлікту в Ємені.
Як стало відомо, російські ЗМІ монтують сюжети про війну у Сирії за допомогою комп'ютерної гри.
Район Східної Гути перебуває під контролем опозиційних угруповань, серед яких переважає ісламістська група «Джебхат ан-Нусра». Відрізаними від світу залишаються близько 400 тисяч людей. Як повідомляли раніше у Сирійському центрі з моніторингу за дотриманням прав людини, за тиждень бомбардувань Східної Гути загинули не менше 500 цивільних осіб, з яких понад 100 - діти. За даними правозахисників, ще понад 2200 мирних жителів за цей час були поранені.
24 лютого члени Ради Безпеки ООН ухвалили резолюцію, в якій вони вимагають 30-денного перемир'я у Сирії. Це має уможливити доставку гуманітарної допомоги у ті регіони, які її потребують.
Коментарі — 0