Стало відомо, хто відвідував офіс Коломойського під час перемовин уряду і МВФ

Стало відомо, хто відвідував офіс Коломойського під час перемовин уряду і МВФ
Офіс олігарха Ігоря Коломойського знаходиться у бізнес-центрі Міленіум 
Фото: Цензор

Журналісти помітили підвищену активність в бізнес-центрі «Міленінум», де знаходиться офіс олігарха Ігоря Коломойського

У другій половині березня, коли перемовини уряду і МВФ щодо прийняття «антиколомойського» законопроєкту вже вийшли на фінішну пряму, журналісти помітили підвищену активність в бізнес-центрі «Міленінум», де знаходиться офіс олігарха Ігоря Коломойського. Тут неодноразово фіксували нардепа Олександра Дубінського, який нині є одним з ідеологів блокування прийняття вищезгаданого законопроєкту у Верховній Раді. Також тут були помічені юрист з оточення екснардепа Олександра Грановського В’ячеслав Краглевич та автомобіль «неформального помічника» керівника САП Назара Холодницького Богдана Якимця.

Про це йдеться в сюжеті телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Можна припустити, що вже в той момент тут розроблялася технологія блокування прийняття невигідного для олігарха законопроєкту, яка нині вилилася в подачу рядом народних депутатів рекордної кількості – понад 16 000 – правок до нього. Це суттєво подовжує час остаточного ухвалення законопроєкту.

Олександр Дубінський протягом березня відвідував «Міленіум» щонайменше чотири рази. Якраз в цей період, перед голосуванням «антиколомойського» законопроєкту у Раді в першому читання, він став автором одного з альтернативних його варіантів. Основна мета реєстрації таких документів – затягування процесу розгляду основного проєкту. В подальшому, вже після того як парламент проголосував основний законопроєкт в першому читанні, Дубінський став одним з найпродуктивніших авторів вищезазначених правок до нього.

При цьому в коментарі журналістам Дубінський заявив, що не спілкується з Коломойським.

c73750a9-2642-45d6-a4b8-9c69e12f7b50

19 березня під бізнес-центром «Міленіум», окрім автомобіля Дубінського, журналісти зафіксували авто, записане на 65-річного Ярослава Якимця. Найвірогідніше, цією автівкою користується його син – Богдан Якимець, друг і «неформальний помічник» керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка в тому числі займається і справами Приватбанку, Назара Холодницького. За повідомленнями ЗМІ у 2018 році Якимець виступав посередником при передачі коштів, які нібито призначалися для Холодницького, у будинку Якимця правоохоронці навіть проводили обшук. Але довести «посередництво» так і не вдалося.

У коментарі Холодницький підтвердив, що товаришував із Богданом Якимцем. Однак, зазначив, що не знає з яких причин авто Якимця могло знаходитися під офісом олігарха.

4451cd2a-3360-4431-adc9-856e7aca40ec

«Зв’язок» Якимця з офісом олігарха прослідковується ще з 2017 року, коли Богдан Якимець виписав довіреність на представлення інтересів на Андрія Богдана, ексочільника Офісу президента і адвоката Ігоря Коломойського. Водночас, у коментарі журналістам Коломойський зазначив, що не знайомий з Богданом Якимцем.

Того ж вечора 19 березня під бізнес-центром «Міленіум» журналісти зафіксували і юриста В’ячеслава Краглевича. Краглевич – один із партнерів юридичної компанії EQUITY, яка має тісні зв’язки з екснардепом Олександром Грановським, відомим своїм впливом на суди під час націоналізації Приватбанку за часів президентства Порошенка. При цьому, Краглевич щонайменше з 2017 року представляв інтереси ряду компаній з орбіти партнерів Ігоря Коломойського – родини бізнесменів Суркісів – в справі повернення грошей з Приватбанку.

65dd5f1d-2763-4a0e-a78c-feee9f80fb47

У коментарі журналістам Коломойський зазначив, що не знайомий із Вячеславом Краглевичем.

«Антиколомойський» законопроєкт отримав таку назву через те, що його основна мета – це по суті захист нині державного Приватбанку від повернення колишнім власникам, в тому числі – олігарху Ігорю Коломойському. Документом передбачено, що навіть якщо суд доведе неправомірність виводу банку з ринку (в даному випадку – націоналізацію) – ексвласники можуть претендувати лише на грошову компенсацію, але не на сам банк. Прийняття цього законопроєкту – одна з вимог Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу. Але в той же час законопроєкт є дуже невигідним для Ігоря Коломойського.

Як відомо, Верховна Рада планує провести у середу, 15 квітня, позачергове засідання задля ухвалення змін до регламенту щодо спрощення розгляду законопроєктів, до яких надійшло понад 500 поправок.

Нагадаємо, 13 березня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що Рада може знову зібратися цього тижня, проте порядок денний - «секрет фірми».

Перед цим глава Мінфіну сказав, що без прийняття банківського закону МВФ не дасть Україні грошей.

Як повідомлялось, Верховна Рада 30 березня проголосувала у першому читанні за законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи (реєстр. № 2571).

За закон про неповернення банків колишнім власникам проголосувало 267 депутатів. 

Раніше Кабінет міністрів узгодив з Міжнародним валютним фондом і затвердив фінальну версію законопроєкту №2571 про неповернення виведених з ринку банків ексвласникам. 

Народні депутати внесли 16 тисяч правок до «антиколомойського» законопроекту. Це рекорд за кількістю правок.

Натомість у «Слузі народу» придумали, як обійти 6 тисяч правок до «актиколомойського» закону.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: