Супрун не радить носити маски: найчастіше коронавірус підхоплюють вдома

Супрун не радить носити маски: найчастіше коронавірус підхоплюють вдома

Коронавірус і способи захисту: фахівці спростували ефективність масок

Більшість людей захворіли на коронавірус від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час, зазначила Супрун

Колишня в. о. голови Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що не вдягає марлеві і респіраторні маски під час виходу на вулицю в умовах діючого карантину, так як зараження всіма вірусами, в тому числі і COVID-19, як правило відбувається вдома, а не на вулиці.

Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню «Українська правда».

Вона акцентує: якщо ми дотримуємося всіх правил – не торкаємося лиця, миємо та дезінфікуємо руки, не стоїмо і не кашляємо одне одному в лице – то вірогідність заразитись дуже низька.

«Коли ми йдемо вулицею за метр-два від інших людей або швидко проходимо повз них – то немає загрози заразитися. Коли я йду в магазин і там торкаюсь якихось поверхонь, я, при цьому, не торкаюся обличчя. Коли завершую покупки, то користуюсь антисептиком. Вдома мию руки, далі розставляю продукти і знову мию руки», – розповідає Супрун.

Нагадаємо, що Всесвітня організація здоров'я також не рекомендує носити маски здоровим людям. Вони, насамперед, потрібні для медпрацівників, щоб вони захистилися від інфікованих людей (однак самої маски недостатньо, вона ефективна лише вкупі із окулярами та захисним костюмом). Друга група осіб, яким потрібні маски – це хворі, які мають респіраторні симптоми. Третя група – це особи, які постійно контактують з багатьма людьми, наприклад, касири в магазинах.

«Тоді вже можна говорити про маски для людей, які не хворі та не мали контактів з потенційно інфікованими, але хочуть себе захистити. Але маски не є достатнім заходом. Я бачу, як люди пхають пальці під маску, торкаються обличчя, або не міняють їх регулярно. Тоді їм це не допоможе. Або ж шиють маски з тканини, яка пропускає краплі й вірус, бо не є блокуюча. Зараз виглядає, що люди сприймають маску як якийсь талісман чи оберіг. «Маю маску, то не захворію». Але це не так», – підсумовує Супрун.

Вона зазначила, що наука та досвід інших країн показує, що найчастіше вірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів своєї сім'ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час. Коли ж ми кілька хвилин стоїмо в маркеті – це не близький контакт, тож заразитись вірусом, приміром, у магазині – це 2% шансів.

«А 98% заразяться через ігнорування порад мити руки, не торкатися обличчя немитими руками, не збирати цілу сім’ю в одну квартиру та не самоізолюватися при ризику вже бути інфікованим», – додає Уляна Супрун.

Як повідомлялося, київська міська лікарня №8, яку перепрофілювали на прийом хворих на COVID-19, відмовилася приймати пасажирів поїзда Рига – Київ із характерними симптомами, оскільки у медперсоналу немає засобів захисту.

Прокуратура Києва розпочала досудове розслідування за фактом можливого вчинення кримінального правопорушення працівниками Київської митниці під час оформлення експорту медичних масок з України до Іспанії.

Читайте також:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: