Трастові фонди НАТО отримали додаткові кошти для допомоги Україні
Українська делегація зустрілася з послами тих країн, які є лідерами в трастових фондах Альянсу
Низка країн НАТО оголосила про рішення виділити додаткові ресурси для трастових фондів, у рамках яких надається практична допомога Україні.
Про це у вівторок під час спілкування з журналістами у штаб-квартирі Альянсу за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів розповіла віце-прем’єр-міністр України Іванні Климпуш-Цинцадзе.
«Ми окремо зустрілися з послами тих країн, які є лідерами в трастових фондах. У мене є прекрасні новини, якими ми можемо бути дуже задоволені. Кілька країн оголосили буквально сьогодні про те, що вони додають або до наших програм, або до трастових фондів додаткові ресурси», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Зокрема, за її словами, Норвегія оголосила про рішення надати додаткових 140 тисяч євро для програми професійного розвитку НАТО, де лідером є Великобританія. Таке рішення було прийнято саме тому, що Україна продемонструвала ефективне використання цього інструменту для підготовки службовців в різних міністерствах для роботи над тією ж Річною національною програмою співробітництва з НАТО.
Як зауважила віце-прем’єр, у вівторок зранку міністр оборони Чеської Республіки підписав лист виділення додаткових коштів для трастового фонду з логістики.
Німеччина підтвердила також, що вона зробить додатковий внесок у трастовий фонд, де лідером є Болгарія, щодо медичної реабілітації українських військовослужбовці.
«Це означає, що цей трастовий фонд буде наповнений більше ніж на 100 відсотків, і ми зможемо додатково лікувати наших вояків, які потребують допомоги, в країнах-партнерах, у країнах-членах Альянсу, і також зосередити подальшу зусилля на розбудові системного медичного лікування і реабілітації в середині країни», - зауважила віце-прем’єр.
Вона нагадала також, що минулого тижня посол України, керівник місії України при НАТО Вадим Пристайко підписав угоду, яка надає можливість ввести в дію трастовий фонд по розмінуванню, яке перетворилося на актуальну проблему для України після початку російської агресії.
До слова, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму $3,9 млрд.
Того ж дня Україна отримала від Світового банку фінансові гарантії на $750 мільйонів.
Коментарі — 0