Турсезон в окупованому Криму: потік відпочивальників впав на 40%

  Туристи роблять вибір убік прямих конкурентів. У випадку з півостровом - це Туреччина
  На початку травня в анексованому Росією Криму офіційно стартував туристичний сезон. Із цього приводу в прибережних містах півострова провели урочисті заходи - костюмовані ходи та феєрверки. Першотравнені свята завжди слугували показником того, скільки відпочивальників варто очікувати влітку. Цьогоріч російські туроператори зафіксували падіння
  • 18 Червня, 20:39
  • Розсилка
  Відпочивальники в Криму
  Відпочивальники в Криму

  Туристи роблять вибір убік прямих конкурентів. У випадку з півостровом - це Туреччина

  На початку травня в анексованому Росією Криму офіційно стартував туристичний сезон. Із цього приводу в прибережних містах півострова провели урочисті заходи - костюмовані ходи та феєрверки. Першотравнені свята завжди слугували показником того, скільки відпочивальників варто очікувати влітку. Цьогоріч російські туроператори зафіксували падіння продажів у період травневих свят. За їхніми даними, у Крим вирушили на 38 процентів туристів менше, ніж 2016 року.

  Дані туроператорів підтверджують власники великих і невеликих готелів, розташованих на Південному березі Криму. «У нас у травні спостерігалось падіння потоку на 35-40 відсотків», - розповідає співробітник готелю в селищі Кореїз (Велика Ялта). За його словами, це дає підстави припускати, що кількість відпочивальників у липні-серпні знизиться на 20-30 відсотків. Одна з головних причин втрати інтересу росіян до Криму цього року - погодні умови. «Ідуть дощі, море не прогрілося - холодна вона відлякує туристів», - пояснює він.

  Ще один фактор, зі слів співрозмовника, високі ціни й поганий сервіс у Криму. В результаті, відпочивальники роблять вибір убік прямих конкурентів. У випадку з півостровом - це Туреччина, куди чартерні рейси з Росії відновили у серпні минулого року. До цього вони були під забороною через погіршення російсько-турецьких відносин після катастрофи винищувача Су-24.

  «Турки наразі пропонують путівки за дуже доступними цінами. Ми не витримуємо конкуренції та програємо», - говорить співробітник готелю. Хоча, з його слів, російська влада пообіцяла, що поїздка до Криму цього літа обійдеться дешевше, ніж до Туреччини. Але хвиля ейфорії серед росіян пройшла: «Тепер не можна виїздити лише на патріотизмі. Ще й економічна криза відбилася на платоспроможності російських громадян - вони почали витрачати менше».

  Висока вартість квитків - ще одна причина, що негативно позначається на турпотоці до Криму. «Бюджетні рейси є лише з Москви і Санкт-Петербурга, а з інших міст Росії вони дуже дорогі, - говорить співрозмовник. – У такому разі транспортні витрати сягають 35-40 відсотків від вартості всього турпакету, а це дуже багато».

  Ці слова підтверджує «міністр курортів і туризму» в уряді окупованого Криму Сергій Стрельбіцький. На його думку, вартість авіаквитків на півострів «убиває» туристичну галузь. У приклад він наводить ціни на авіаквитки до Криму та Анталії.

  «Нас «убивають» авіаперельоти і доставка пасажирів. Для порівняння, щоби в серпні прилетіти до Криму й назад, потрібно 15 тисяч рублів (це понад 6 тисяч 700 гривень – Ред.). А буває, що 15 тисяч потрібно лише в один бік, а в Анталію - 13 тисяч рублів в обидва боки. Якщо брати час перельоту, то в Крим ми летимо дві години 20 хвилин (із Москви - Ред.), а в Анталію - три години 30 хвилин», - сказав Стрельбіцький в ефірі місцевих ЗМІ.

  Цифри, нещодавно оприлюднені «владою» окупованого Криму, істотно відрізняються від даних російських туроператорів. За інформацією місцевої влади, за січень-травень 2017 року в Криму відпочили 807,6 тисяч туристів. Це на 0,3 відсотка нижче від рівня аналогічного періоду торік.

  Картина, яку можна спостерігати в туристичних місцях півострова, вказує на значно більше зниження числа відпочивальників. Наприклад, Професорський куточок поблизу Алушти завжди вважався популярним місцем відпочинку. Тепер у будні дні на пляжі тут мало людей. У вихідні - більше, але це, зі слів старожилів, пояснюється присутністю місцевих мешканців та інших кримчан.

  «Поки сезон не дуже, людей мало, хотілося би більше», - розповідає офіціант одного із закладів на набережній Професорського куточка. Приїжджих, за його слів, відлякують ціни на продукти харчування, розваги та оренду житла. «Якщо порахувати всі витрати, то 10-денний відпочинок у Криму для родини із трьох-чотирьох людей обійдеться, як мінімум, у 800-900 доларів США,» - говорить хлопець.

  На запитання - як виправити ситуацію, він знизує плечима: «Ми сподіваємось, що в липні-серпні людей буде більше. Раніше, за України, росіяни приїздили в Крим зазвичай у ці два місяці», - розповідає офіціант.

  Джерело: Deutsche Welle

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ