У Раді хочуть зобов’язати АЗС розбавляти пальне спиртом
В Україні пропонують зробити біоетанол обов'язковим для використання в автомобільному пальному
Проєкт закону передбачає обов'язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу)
Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендував до розгляду в першому читанні проєкт закону №3356 про обов'язковість використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в галузі транспорту.
Про це повідомив у Facebook народний депутат від «Слуги народу» Олег Семінський.
Проєкт закону передбачає обов'язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу). Не менше 5% в обсязі палива повинна становити частка біоетанолу з 1 липня 2021 року. Втім, це не стосуватиметься палива з октановим числом 98 і вище, а також бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву і для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, розповів він.
Ініціатори законопроєкту запевняють, що нововведення будуть сприяти енергетичній незалежності країни від імпорту нафтопродуктів (зокрема з РФ), зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу, виникнення цілого ряду виробничих підприємств і, відповідно, створенню робочих місць та притоку інвестицій в сферу.
Депутати вважають, що від цього якість палива гірше не стане, ціна істотно не зросте.
«Контроль за вмістом частки біокомпонентів сприятиме дотриманню стандартів якості в цілому», – додав Семінський.
«Закон передбачає обов'язковість додавання частки біокомпонентів до палива, що гарантує стійкий попит і передбачуваність ринку в Україні», – резюмував нардеп.
Як повідомлялося, експерт прогнозує, що ціни на пальне у травні «просядуть» ниже 20 грн за літр.
У Нацбанку прогнозують, що вартість пального до кінця цього року може впасти на 10-15%.
До слова, Україна відновила імпорт бензину з Росії.
Також повідомлялося, вартість бензину на українських заправках може впасти до 16 грн за літр. Аналітики стверджують, що темпи падіння цін на пальне відповідають середньоєвропейським.
Коментарі — 0