До списку на обмін внесли 86 кримських татар, – Денісова

До списку на обмін внесли 86 кримських татар, – Денісова
Людмила Денісова зазначила, що у списку на обмін є громадяни України, які перебувають у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Людмила Денісова зазначила, що обмін – це захід, підготовка до якого потребує тиші, тому те, що стосується списку, потребує обережності

У підготовлений Україною на найближчий обмін список із 200 осіб внесено 86 незаконно ув’язнених кримських татар. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю «Укрінформу».

«У ньому 86 кримських татар, у тому числі й ті, хто перебуває на різних стадіях карного переслідування: або щойно засуджені та ті, які відбувають покарання, або ж громадяни, які відбули покарання і перебувають у обмежувальних умовах», – сказала Денісова.

Водночас вона зазначила, що обмін – це захід, підготовка до якого потребує тиші, тому те, що стосується списку, потребує обережності.

«Він (список) існує, я можу сказати лише за той, який формується у нашому офісі. Це 115 осіб, громадяни України, які перебувають сьогодні у місцях несвободи на території Російської Федерації та в окупованому Криму», – зазначила Денісова.

Також, за її словами, у ньому є громадяни України, які перебувають у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

«Чому ми кажемо, що всіх разом до 200 осіб? Тому що ми, офіс уповноваженого й інші органи державної влади України, інколи не можемо встановити точне місце перебування того чи іншого громадянина. Трапляється така ситуація, що хтось зник безвісти, й цих людей українська сторона подає у списках, щоб знайти їх і обміняти, а та сторона або підтверджує, або ні наявність таких людей», – додала вона.

Як повідомлялося, 5 березня президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона в ТКГ передала список із понад 200 прізвищ для майбутнього взаємного звільнення утримуваних осіб. Глава держави висловив сподівання на проведення такого обміну в березні.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: