Україна вимагає направити поранених полонених моряків до іншої країни
Київ закликає країни ЄС посилити тиск на російську владу з метою дотримання нею норм міжнародного гуманітарного права
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала лист до глав дипломатичних представництв держав-членів Європейського Союзу, в якому закликала посилити тиск на Росію з метою направити поранених військовополонених українських моряків, захоплених біля Керченської протоки, до третьої країни, для надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Своє звернення Денісова оприлюднила в Facebook.
«З боку Російської Федерації відбувся неприхований збройний напад на українські військові судна, що стало черговим актом збройної агресії проти України. Згідно з Третьою Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, 24 українські моряки мають статус військовополонених. Це визнає більшість цивілізованих країн світу. Незважаючи на це, усім морякам у січні 2019 року продовжено строк тримання під вартою на 3 місяці», — зазначила Денісова.
Вона наголосила, що одним із головних питань наразі залишається стан поранених моряків, про стан яких а ні омбудсмен, а ні адвокати досі не отримали жодної підтвердженої медичними довідками офіційної інформації.
Уповноважена з прав людини наголосила, що один з поранених моряків потребує негайної медичної допомоги. Крім того, звилась інформація, що поранених Андрія Артеменко та Андрія Ейдера готують до перевезення з медичного блоку СІЗО «Матросская тишина» до СІЗО «Лефортово».
«Закликаю країни ЄС посилити тиск на російську владу з метою дотримання нею норм міжнародного гуманітарного права. Наполягаю не лише на збереженні, а й на подальшому посиленні відповідних санкцій. Зокрема, я вимагаю від РФ направити поранених військовополонених до третьої (нейтральної) країни, для надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Це відповідало б положенням Женевської конвенції 1949 року», — наголосила Денісова.
Вона наполягла на звільненні українських військовополонених моряків без будь-яких умов з боку РФ, зважаючи на основоположні принципи, які закладено у Женевській конвенції.
Також нагадаємо, що сьогодні, 23 січня, батько українського військовополоненого моряка Василя Сороки Віктор Сорока заявив, що у Росії військовополоненим українським морякам не надали кваліфікованої медичної допомоги.
Нагадаємо, родичі українських моряків досі не отримали дозволу від РФ на побачення з полоненими.
Родичі військовополонених українських моряків, захоплених Росією, 22 січня вилетіли до Страсбурга на сесію ПАРЄ.
Коментарі — 0