рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В уряді анонсували суттєві зміни до законопроєкту про ринок землі

  • Розсилка
  <p>В Україні діє сім компаній, які фактично обробляють більше 210 тисяч гектарів</p> - В уряді анонсували суттєві зміни до законопроєкту про ринок землі

  В Україні діє сім компаній, які фактично обробляють більше 210 тисяч гектарів

  Міністр Милованов визнав, що саме питання концентрації землі в одних руках є головною проблемою, яку вирішать між читаннями у парламенті

  До Закону України, який у разі ухвалення в другому читанні відкриє ринок землі, можуть бути внесені зміни, що вплинуть на концентрацію гектарів в одних руках.

  Про це в ефірі ТСН повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

  Він визнав, що саме питання концентрації землі в одних руках є головною проблемою, яку вирішать між читаннями у парламенті. Милованов визнав роль агрохолдингів, які вже обробляють 15% землі.

  «В Україні діє сім компаній, які фактично обробляють більше 210 тисяч гектарів. Чи пять компаній таких. Ці компанії важливі також для нас. Вони загалом обробляють 15% землі. Але агрохолдинги приносять валютну виручку. Вони сплачують податки, гарантують стабільність курсу гривні. За рахунок таких компаній, а також середніх і малих фермерів ми можемо не брати податки з ІТ і надавати іншим галузям розвиватися. Питання концентрації є болючим для всіх учасників. Я думаю, що воно буде вирішене і зняте з порядку денного між першим і другим читаннями. Я впевнений, що буде переглянуте. Можливо, цифра буде зменшена», - зазначив Милованов.

  За словами профільного міністра, може йтися про зміну підходу. Зокрема, прописати у законі замість норми «не більше землі в одні руки» пункт – «у громаді землі не менше». Йдеться про пропозицію, коли 10% чи 25% людей, які живуть у громаді, матимуть можливість володіти таким об'ємом землі.

  «Насправді ми боремось за те, щоб українець, які живе у селі чи хоче там жити, мав землю, щоб на ній працювати. Ми можемо це записати. Це може і громада вирішувати або на національному рівні. Відповідне у законі написати», - додав Тимофій Милованов.

  Нагадаємо, міністр економіки озвучив, чого треба боятися при відкритті ринку землі.

  Як повідомлялося, у Зеленського переконані: «чорний ринок» землі виник внаслідок мораторію.

  Раніше заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький заявив, що недопуск іноземців до купівлі землі сільгосппризначення в Україні гальмуватиме зростання ВВП України на 0,5% в рік.

  Нагадаємо, 13 листопада Верховною Радою закон про продаж землі було ухвалено у першому читанні. «За» проголосувало 240  депутатів.

  14 листопада Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроект № 2195, який пропонує дозволити продаж землі на електронних аукціонах.

  Голова Верховної Ради Дмитро Разумков припускає, що референдум щодо ринку землі може відбутися раніше за 2024 рік, але не між першим і другим читаннями відповідного законопроєкту.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ