Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Вселенський Патріарх відмовився відзначати Хрещення Київської Русі разом з Кирилом

  • Розсилка
  Вселенський Патріарх Варфоломій І - Вселенський Патріарх відмовився відзначати Хрещення Київської Русі разом з Кирилом
  Вселенський Патріарх Варфоломій І

  У Константинополі дали знати, що їхні представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України, але у Києві

  Вселенський Патріарх Варфоломій І відмовився від пропозиції патріарха РПЦ Кирила (Гудняєва) відсвяткувати у Москві 1030-річчя Хрещення Русі.

  Про це повідомляє сайт Української Помісної Православної Церкви на Фейсбуці.

  «Як стало відомо, Вселенський Патріарх на отримане від глави РПЦ Кірілла (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених «1030-летию Крещения Руси», повідомив про неможливість та недоцільність участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ», - пише сайт.

  У Константинополі дали знати, що їхні представники все ж візьмуть участь у святкуванні ювілею Хрещення Русі-України. Щоправда, не в Москві, а у Києві.

  «У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація», - передають слова представників Константинополя.

  «Досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні «приєднання» Київської Митрополії Московським Патріархатом у другій половині XVII ст.», - роблять висновок в УППЦ.

  Як повідомлялося, сьогодні президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату.

  З нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі 27 і 28 липня у Києві проводяться молебні й хресні ходи - 27 липня Московського патріархату; 28 липня - за єдину помісну Українську православну церкву, участь у якій планують взяти представники різних конфесій.

  Читайте також: Битва Хресних ходів

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ