Більше 30 тисяч переселенців з Донбасу нарахували у Південній Пальмірі

Більше 30 тисяч переселенців з Донбасу нарахували у Південній Пальмірі

23 тисячі сімей зі сходу України приїхали в Одесу

З 2014 року до Одеси прибули 23 тисячі сімей зі сходу України, що становить більше 30 тисяч громадян. Про це повідомила журналістам директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради Олена Китайська.

Чиновниця зазначила, що всі переселенці перебувають на обліку в зазначеному міськдепартамент і отримують державні та місцеві соціальні виплати. Серед загального числа переселенців 5,5 тисячі осіб становлять діти, 7600 осіб - пенсіонери, 1200 осіб - люди з інвалідністю.

За словами Китайської, за 2017 рік обсяг державної допомоги для всіх перерахованих осіб досяг 86 мільйонів гривень. При цьому з початку нового року змінилися розміри виплат для громадян з інвалідністю, і тепер ці суми прив'язані до прожиткового мінімуму і будуть змінюватися відповідно до нього. Змінився також розмір виплат для людей пенсійного віку і дітей. Раніше розмір такої виплати становив 884 гривні, а тепер - 1 тис.

Директор департаменту праці та соцполітики повідомила також, що вже в березні цього року 5,5 тисячі сімей переселенців в Одесі отримають збільшені суми виплат. Крім того, в Одесі спостерігається один з найнижчих рівнів безробіття по Україні, в тому числі і серед приїжджих зі сходу країни. Так, чиновниця запевнила, що в місті зараз створені всі умови для того, щоб ці громадяни були працевлаштовані, проблем з відсутністю робочих місць немає. Проблема, скоріше, полягає в тому, що переселенці не завжди можуть знайти роботу за своєю спеціальністю, але і вона, за словами Китайської, теж вирішується шляхом навчання та перекваліфікації на базі міських центрів зайнятості.

«Головне - бажання самої людини, а можливості для реалізації є», - запевнила чиновниця, додавши, що 26 лютого в Одесі був оголошений муніципальний конкурс соцзамовлення, і протягом місяця, до 26 березня, приймаються різні проекти від громадських організацій, спрямовані на рішення соціальних проблем.

Один з напрямків соціального замовлення - адаптація внутрішньо переміщених осіб. Олена Китайська закликала переселенців і організації, які активно працюють з ними, взяти участь в конкурсі і представити свої проекти.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: