Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Герман: Янукович «не знав про допити»

  • «BBC»
  • Розсилка
  Герман: Янукович «не знав про допити»

  В Україні пролунало застереження щодо справи стосовно розслідування звинувачень про отруєння Віктора Ющенка під час виборчої кампанії 2004 року.

  Ця справа залишається однією з найгучніших нерозкритих справ сучасної української історії.

  Тому нові звинувачення з вуст колишнього слідчого Генеральної прокуратури в особливо важливих справах Галини Климович, що слідство навмисно Клацнути заводиться в глухий кут, привабили увагу багатьох.

  Клацнути Галина Климович звільнилася з посади кілька місяців тому.

  Ганна Герман прокоментувала для Бі-Бі-Сі звинувачення Галини Климович. З нею говорила Світлана Пиркало.

  Бі-Бі-Сі: Пані Герман, що ви скажете щодо слів пані Климович, що Віктор Янукович проігнорував близько 15 викликів на допит у Генпрокуратуру?

  Ганна Герман: Наскільки я знаю, Янукович ходить на всі виклики, запрошення на які він отримує. Значить, вони не вручали йому запрошення на цю розмову до слідчого. Він дуже законослухняний громадянин України, він зажди дотримується закону і завжди закон виконує.

  Бі-Бі-Сі: Тобто ви маєте на увазі, що Галина Климович або відправляла на неправильну адресу, або не вручала запрошення?

  Ганна Герман: Це її проблеми, якби він отримав запрошення, він би прийшов.

  Бі-Бі-Сі: Ви твердите, що Віктор Янукович ходить на всі абсолютно допити?

  Ганна Герман: Віктор Янукович дуже законослухняна людина, він сам закону дотримується, і вчить інших дотримуватися закону. Він гарант Конституції.

  Бі-Бі-Сі: Галина Климович так само твердить, що політрада Партії регіонів нібито приймала рішення не ходити на жодні допити з приводу отруєння Ющенка, і не дозволяти це робити своїм депутатам. Зокрема, ваш колега Сергій Льовочкін начебто визнавав, що він не ходить на ці допити і ходити не збирається. Як би ви прокоментували ці звинувачення?

  Ганна Герман: Я член політради Партії регіонів, тому я абсолютно точно знаю, що політрада не приймала такого рішення. Ми не могли прийняти таке рішення, бо ми люди, які шанують закон. Заяви, що політрада нашої фракції приймала таке рішення, є абсолютно абсурдними.

  Бі-Бі-Сі: Пані Климович також висловлюється в тому сенсі, що версія причетності колишньої опозиції, а в 2004 році основного суперника Віктора Ющенка на посаду президента - Віктора Януковича, - це єдина версія, яка практично не відпрацьована. Тому що їм дуже важко було брати свідчення в учасників того протистояння.

  Ганна Герман: Ви знаєте, ми б не хотіли, щоб на нас звалювала свої проблеми помаранчева влада і слідчі генпрокуратури. Їх справа розслідувати цей злочин, Ющенко гарантував, що бере це під свій особистий контроль. Але нічого не зробили, не розслідували, не знають, не вміють - і намагаються знайти в цьому винного. Ми не маємо до цієї справи жодного відношення, і прошу не звалювати на нас будь-яку вину за нерозпорядливість і непрофесійність слідчих, я не хочу коментувати ці абсурдні заяви.

  Бі-Бі-Сі: Віктор Янукович, ви кажете, гарант Конституції і підтримує закон. Чи може він гарантувати протягом свого президентського терміну повне розслідування цієї справи і її завершення?

  Ганна Герман: Президент не втручається у роботу Генеральної прокуратури, він не має жодного права втручатися в діяльність слідчих органів. У нас судова гілка влади є незалежною і самостійною.

  Бі-Бі-Сі: Чи зацікавлена взагалі влада у розслідуванні цієї резонансної справи?

  Ганна Герман: Ми зацікавлені у розслідуванні всіх справ, у тому числі і цієї. Але найбільше зацікавленим мав би бути сам Ющенко, і мені дивно, що за всі роки його правління не зроблено нічого, щоб довести цю справу до кінця. Ми зацікавлені, щоб розслідувалися абсолютно всі справи, які відкривалися, щоб вони доводились до кінця, передавались в суд, і щоб винні завжди були покарані.

  Бі-Бі-Сі: Отже, підсумовуючи, ви кажете, що влада, зокрема президент Віктор Янукович, зацікавлений, але не буде тиснути ні на кого, з метою щоб ця справа була доведена до кінця?

  Ганна Герман: Президент не може тиснути на слідчі органи, на Генпрокуратуру, тому що він є гарантом Конституції, а судова влада в нас незалежна. І тиснути на суди і на правоохоронні органи – це втручання в їх діяльність, і цього ніхто робити не буде. Звичайно, ми будемо всіляко сприяти, чим можемо, але втручатися у хід слідства, когось там переслідувати із судової гілки влади - ніхто в нас не буде, ми живемо у демократичній країні.

  Бі-Бі-Сі: І всі ваші колеги прийдуть на всі допити, як тільки вони отримають запрошення?

  Ганна Герман: Я відповідаю за себе, і кожен відповідає за себе і за свою громадянську позицію. Коли мене викликали в генпрокуратуру, я приходила. Кожен з нас, кому вручать повістку, будуть приходити.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ