рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Експерт пояснила, кому вигідно, щоб Україна подала воду в Крим

  • Розсилка
  Юлія Тищенко, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень - Експерт пояснила, кому вигідно, щоб Україна подала воду в Крим
  Юлія Тищенко, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень
  Світлина: ІА Главком

  У 2014 році через борги та несанкціонований відбір води Україна припинила постачання води Північно-кримьским каналом. 2018 рік виявився дуже засушливим на півострові. Окупанти не можуть забезпечити альтернативне водопостачання. Кримські підприємства зацікавлені в тому, щоб вода прийшла з українського материка. Такі думки висловила Юлія Тищенко, керівник програм демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  Під час анексії Криму відбувався несанкціонований відбір води, утворився борг. Тому було прийнято рішення про припинення водопостачання каналом дніпровської води. Було споруджено систему дамб. У 2017 році остаточно припинили подачу води.

  «Дійсно, зараз такі думки закидають і в різні медіа також. Окрім водного питання актуалізувалася дискусія щодо відновлення торгівлі та залізничного сполучення. Але для чого припинили і водопостачання, і залізничне сполучення? Для того, щоб Крим став дуже дорогим в обслуговуванні для окупантів. Тому для РФ сьогодні Крим – дорогий амбітний проект. В умовах введених санкцій його стає дорожче утримувати», - говорить Тищенко.

  Якщо зараз ми знімемо ці запобіжники - подача води ат відновимо залізничне сполучення – під різним приводами та гаслами, то фактично ми повернемо той status quo, тобто Росії буде дешевше утримувати анексований півострів.

  «Навіть якщо і розглядати ці дискусії серйозно, то мене дивує, чому там є тільки економічна складова – зняти грошей з окупанта – а не ставиться питання, наприклад, звільнення бранців Кремля. Відновивши ресурси в Криму, ми перекреслюємо головну ідею – Росії Крим повинен дорого обходитися. А держава Україна повинна зараз підраховувати збитки, щоб в майбутньому виставити рахунок РФ», - пояснює експерт.

  На її переконання, ці меседжі про відновлення водопостачання закидаються тими підприємствами, які працюють на території окупованого Криму. Але навіть повернувши воду в Крим, не факт, що вона піде в сільське господарство та кримським фермерам. Швидше ця вода піде на ті підприємства.

  Окрім того не виключено, що збільшення водоспоживання сприяє і мілітаризація Криму. Адже зросла кількість російського військового контингенту. Вони також потребують значних водних ресурсів.

  Переглянути запис прес-конференції:


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ