рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У новому складі Європарламенту буде більше євроскептиків, ніж друзів України - Магда

  • Розсилка
  <p><b>Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики</b></p> - У новому складі Європарламенту буде більше євроскептиків, ніж друзів України - Магда

  Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики

  Світлина: Станіслав Груздєв, Главком

  Після виборів до Європейського парламенту, після дочасних парламентських виборів в Україні осінь 2019 року може стати моментом істини для відносини України і ЄС, визначивши їх характер на кілька наступних років. Таку думку висловив виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  23-26 травня відбудуться вибори до Європейського парламенту. Це найбільші, можна сказати транскордонні, вибори у світі.  «Буде обрано не тільки новий склад Європарламенту, а й буде змінюватися його політика. Очевидно, що Україна, яка визначила стратегію у своїй зовнішній політиці приєднання до Європейського Союзу в якомога ближчій перспективі повинна розуміти, що ми ризикуємо стикнутися зі ставленням «Ворогам – закон, а друзям – все». Цей вислів приписують іспанському диктатору Франсіско Франко», - каже Магда.

  На його думку, в середині Європарламенту  буде певна перевага євроскептиків над друзями України.

  «Україні будуть активно нагадувати про наші помилки, про те, що Угода про Асоціацію з ЄС не передбачає безпосереднього членства в ЄС, про те, на яких умовах ратифікувалася ця угода – до цього всього нам треба бути готовим. Ми повинні розуміти, що нам необхідні зміни, маємо чітко визначити свої орієнтири. Для цього наші національні інтереси повинні бути сформульовані, визначені і підтверджуватися реальними справами. Тому після виборів до Європейського парламенту, після дочасних парламентських виборів в Україні саме осінь 2019 року може стати моментом істини для відносини України і ЄС, визначивши їх характер на кілька наступних років», - зауважив директор Інституту світової політики.

  Нагадаємо, що активісти міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA напередодні виборів до Європарламенту в прес-центрі «Главкому» презентували кампанію «# Європарламент: кандидати, скажіть: чий Крим?» Вона спрямована на визначення позиції партій, кандидати яких балотуються в Європарламент, з питань деокупації Криму та захисту прав людини на півострові.

  Переглянути запис прес-конференції

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ