Львівське «Динамо» вдруге поспіль виграло Суперкубок України з водного поло (відео)

Львів'яни мінімально обіграли збірну Харківської області

У суботу, 28 жовтня, у Києві вдруге в історії незалежної України розіграли ватерпольний Суперкубок серед чоловіків. Згідно з регламентом, за головний трофей року боролися дві найсильніші команди України: чемпіон країни - збірна Харківської області - і володар національного кубка - львівське «Динамо».

Розіграш Суперкубку вперше в історії незалежної України провели у 2016 році. Тоді перемогли ватерполісти львівського «Динамо», обігравши у напруженому матчі збірну Харківської області. Основний час гри закінчився внічию 6:6, серія пенальті (п'ять кидків) переможця також не визначила - 4:4. І тільки у додатковій серії пенальті (до першого незабитого м'яча) перемогу здобули львів'яни, закінчивши гру з загальним рахунком 12:11 (6:5 по пенальті).

Однак після історичного тріумфу, динамівці поступилися харків'янам золотом у чемпіонаті України сезону-2016/17. Наступна зустріч цих команд відбулася у вересні 2017 року у Львові у Кубку України. У тому турнірі «Динамо», посилене трьома легіонерами, здолало харківських суперників: спочатку у груповому турнірі з рахунком 10:5, а потім і в фіналі - 11:5.

Оскільки на Суперкубок львів'яни привезли той же склад, очікувалося повторення сценарію Кубку України. Але, незважаючи на прогнози, у басейні КПІ розгорнулися неабиякі баталії.

Харків'яни відкрили рахунок і лідирували у першому періоді - 3:2. У стартовій 8-хвилинці голи забили Микита Апостол, Артур Однолєтков, Владислав Орлов (Харків), у львів'ян - Юрій Маметьєв і легіонер Марко Мартинич.

У другому періоді матчу харків'яни не зуміли вразити ворота суперника, а ось динамівським легіонерам це вдалося двічі - влучними кидками відзначилися Мартін Мравік і Дмитро Лавришинець. На велику перерву команди вирушили за мінімальної переваги львів'ян - 4:3.

Третій період ватерполісти «Динамо» так само залишили за собою: забили три голи (Роман Грищук, Юрій Маметьєв, Марко Мартинич), а харків'ян не втримали лише одного разу (гол на рахунку Олександра Абрамова).

Здавалося, результат матчу вирішено, адже львів'яни встановили вагому перевагу - 7:4. Крім того, на початку останнього, четвертого, періоду динамівський легіонер Мартін Мравік зміцнив перевагу - 8:4.

Але харків'яни проявили характер, давши справжній бій: забили три м'ячі (Владислав Орлов (двічі) і Артур Однолєтков), і більше не дозволили забити «Динамо». Відрив було скорочено до мінімального, але до серії пенальті, яка сталася б за рівного рахунку, справа довести не зуміли. І підопічні Олексія Шведова вдруге поспіль завоювали Суперкубок України.

pku_8240-768x511

Суперкубок України 2017 року з водного поло

Збірна Харківської області – «Динамо» (Львів) – 7:8 (3:2, 0:2, 1:3, 3:1)

Голи: 1:0 – Апостол (02:10, у більшості), 1:1 – Мартініч (03:23, у більшості), 2:1 – Однолєтков (04:14), 2:2 – Мамєтьєв (04:33), 3:2 – Орлов (06:56, у більшості), 3:3 – Мравік (08:27), 3:4 – Лавришинець (13:27), 3:5 – Грищук (18:38), 4:5 – Абрамов (19:01), 4:6 – Мамєтьєв (20:59), 4:7 – Мартініч (23:46), 4:8 – Мравік (24:34, у більшості), 5:8 – Орлов (26:13, у більшості), 6:8 – Орлов (28:25), 7:8 – Однолєтков (31:28).

Збірна Харківщини: 1. Віталій Петров (капітан), 13. Владислав Без’язичний – 2. Денис Гурцкая, 3. Артур Однолєтков, 4. Микита Апостол, 5. Артем Саліхов, 6. Олександр Єрмаков, 7. Олександр Абрамов, 8. Михайло Черпак, 9. Олександр Євстратов, 10. Микита Бажинов, 11. Кирило Наволоков, 12. Євген Шмігель, 14. Владислав Орлов, 15. Денис Гусаков.

Тренери – Сергій Колточихін, Сергій Столяров.

«Динамо»: 1. Костянтин Нікольський, 13. Нестор Бабський – 2. Дмитро Лавришинець, 3. Юрій Мамєтьєв, 4. Максим Ратков, 5. Олександр Дядюра (капітан), 6. Роман Грищук, 7. Марко Мартинич, 8. Мартін Мравік, 9. Владислав Бабаєнко, 10. Михайло Лісовий, 11. Орест Джура, 12. Антон Погасян, 14. Євген Скиба, 15. Віктор Момот.

Тренери – Олексій Шведов, Ігор Зінкевич, Віктор Момот.