рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Водії з ВІЛ наражаються на незаконні штрафи за п’яне кермування - юристи

  • Розсилка
  Водії з ВІЛ наражаються на незаконні штрафи за п’яне кермування - юристи

  Водіїв, що приймають антиретровірусну терапію, можуть незаконно звинуватити у кермуванні у стані наркотичного сп'яніння

  В приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) триває прес-конференція на тему: «Захист клієнтів з ВІЛ\СНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради».

  На інформаційному заході адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини поділяться досвідом щодо судового захисту дуже вразливої групи населення – клієнтів з ВІЛ\СНІД. Також днями завдяки експертам УГСПЛ було запущено перший спецпроект про права людей, які живуть з ВІЛ. Спецпроект «Знай свої права!» створено, щоб допомогти людям, які живуть з ВІЛ, розуміти свої права і навчитись розрізняти ключові порушення прав.

  Матеріали спецпроекту також будуть корисні для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції і чиновників. Спецпроект «Знай свої права!» доступний за посиланням. Спікери: Наталя Козаренко – керівник Мережі громадських приймалень УГСПЛ; Євген Чекарьов – адвокат Центру Стратегічного судового захисту УГСПЛ; Ігор Скалько – адвокат УГСПЛ у місті Миколаїв.

  Опис справи: Пацієнти із ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію (ефавіренц) можуть стати жертвами неправомірного притягнення до адміністративної відповідальності. Цей препарат дає хибнопозитивний результат на канабіноїди в сечі. Це призводить до того, що водіїв, які приймають АРТ, звинувачують у водінні і стані наркотичного сп'яніння, штрафують та забирають права. Таке покарання є неправомірним, бо не має під собою підстав. УГСПЛ вдалося захистити права однієї з таких постраждалих у суді.

  Проте, на жаль, судова практика містить і протилежні рішення. Важливо поширити інформацію про цей випадок, щоб не допустити неправомірного притягнення до відповідальності інших водіїв, що приймають АРТ. Акредитація: (044) 2535474


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ