У Вінниці вироблятимуть власні тролейбуси

У Вінниці вироблятимуть власні тролейбуси
Вінницькі тролейбуси будуть оснащені вітчизняними приладами

На проект по відновленню тролейбусів гроші виділено з міського бюджету

У 2019 році «Вінницька транспортна компанія» почне виготовляти не лишетрамваї, а й тролейбуси. До міста прибула перша заводська одиниця, яку модернізують. Загалом за рік планують створити 4 екземпляри нового електротранспорту.

Гроші виділили з міського бюджету. Старт пілотного проекту по виготовленню тролейбусів на базі КП «ВТК» анонсували під час сесії міської ради 21 грудня.

Перший тролейбус прибув до Вінниці 22 грудня. Фактично це лише заводський кузов, який обладнають деталями на базі потужностей тролейбусного депо.

Про нововведення розповів генеральний директор »Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.

«Це будуть тролейбуси такого ж приблизно типу, як і «Богдан». Відрізнятимуться тим, що в них встановлять українську систему управління. Зараз перед нами ставиться завдання створити тролейбус адаптований до наших умов, який можна буде легко ремонтувати. Також вони економитимуть до 40 відсотків електроенергії», - сказав Луценко.

Керівник »ВТК» розповів, що сьогодні є проблема по тролейбусам «Богдан» через брак запчастин. Система важко ремонтується, відсутні в достатній кількості запчастини. Тому спеціалістам підприємства довелося її в певній мірі переробити та замінити деталі на доступні аналоги.

Нові тролейбуси виготовлятимуть на основі корпусу «МАЗ». Його привезли відразу з заводу виробника. Це лише кузов, в якому встановлені сидіння та частково низьковольтна проводка, все інше укомплектують на вінницькому підприємстві за три місці.

«Ми встановимо на них систему управління, двигун, статичний перетворювач, проводку, інформаційну систему, струмоприймачі, тобто практично машина комплектуватиметься тут на місці. Частково використовуватимемо українські запчастини, частково імпортні в залежності від того, що ми зможемо адаптувати», - розповів гендиректор «ВТК» Михайло Луценко.

Завдяки цьому спеціалісти «ВТК» зможуть в разі потреби швидко проводити ремонт та самостійно обслуговувати новий транспорт.

Сьогодні у Вінниці працює 120 радянських моделей тролейбусів ЗіУ-9, яким зробили капітальний ремонт, та 40 одиниць марки «Богдан». У 2019 році парк поповниться й електромашинами власного виробництва.

Яку назву отримають вінницьких тролейбусів ще не відомо. Впевнено сказати можна лише одне - це буде Made in Vinnytsia.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: