Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Парламент Куби затвердив новий кабінет міністрів

  • Розсилка
  Парламент Куби затвердив новий кабінет міністрів

  Більшість міністрів новий лідер Куби Мігель Діас-Канель «успадкував» від попереднього президента

  Кубинські законодавці у суботу, 21 липня, затвердили кабінет міністрів нового президента Мігеля Діаса-Канеля. У новому уряді зберегли свої посади більшість міністрів, які були в уряді Рауля Кастро. Головна зміна - нове обличчя на посаді міністра економічних реформ.

  Водночас національна асамблея Куби розглядає проект конституційної реформи, першої з 1976 року. Серед іншого, конституційна реформа передбачає розмежування посади глави уряду і глави держави, які до цього часу об'єднані, і обмеження тривалості виконання повноважень голови держради двома п'ятирічними термінами.

  Реформа також передбачає визнання права на приватну власність. Втім при цьому буде збережено пріоритет державної форми власності, а за Комуністичною партією і далі зберігатиметься статус основної політичної сили. У результаті конституційної реформи мають бути закріплені також важливість іноземних інвестицій, визнання вільного ринку, свобода віросповідання та заборона на дискримінацію за статевою і етнічною ознаками.

  Зазначимо, законодавчу базу для реформування конституції розробила робоча група під головуванням Рауля Кастро при співробітництві ряду фахівців. Президент буде виконувати функції глави держави і обиратися Національною асамблеєю народної влади (однопалатним парламентом) з числа депутатів на п'ять років з правом займати цю посаду не більше двох термінів поспіль.

  Джерело: Deutsche Welle

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ