Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Македонії домовилися розблокувати підготовку референдуму про зміну назви

  • Розсилка
  Прапор Македонії - У Македонії домовилися розблокувати підготовку референдуму про зміну назви
  Прапор Македонії

  Домовленість була досягнута на зустрічі лідерів чотирьох основних політичних партій

  Основна опозиційна партія Македонії VMRO DPMNE погодилася припинити блокування призначень членів Державної виборчої комісії в обмін на положення, яке гарантує формування технічного уряду за 100 днів до майбутніх виборів.

  Про це повідомляє Balkan Insight.

  Домовленість була досягнута на зустрічі лідерів чотирьох основних політичних партій, яка була присвячена блокуванню підготовки до референдуму щодо історичної угоди про зміну назви з Грецією.

  «Ми домовились зупинити запропоновану урядом процедуру для призначення членів комісії шляхом зміни виборчого законодавства та повернення старої процедури», - заявив після зустрічі лідер опозиціонерів Християн Міцковські.

  Партія кілька тижнів блокувала роботу парламентської комісії з питань призначень, і тому минулого тижня уряд, очолюваний соціал-демократами, вирішив цю проблему, змінивши виборчий закон.

  Зміни, які тепер будуть скасовані, були спрямовані на те, щоб обійти парламентську комісію, очолювану опозицією, та зменшити парламентську більшість, необхідну для призначення членів комісії.

  «Ми прийняли вимогу VMRO DPMNE щодо законодавчих змін, які дозволять створити технічний уряд для організації загальних виборів», - заявив прем'єр-міністр і Зоран Заєв.

  Проте, обидві сторони ще повинні погодити ключові деталі майбутнього референдуму, включаючи його дату, питання референдуму та, можливо, найважливішу тему - чи буде опозиція, яка виступає проти грецької угоди, закликати своїх прихильників взяти участь у голосуванні.

  Нагадаємо, міністри закордонних справ Македонії та Греції 17 червня підписали угоду, яка має покласти край майже 30-річній суперечці щодо назви Македонії

  У Греції відбулися протести через підписання угоди з Македонією щодо зміни назви країни. Також мітинги, під час яких сталися сутички з поліцією, пройшли у столиці Македонії.

  6 липня президент Македонії знову відмовився підписувати угоду про перейменування країни.

  У міністерстві закордонних справ України привітали підписання договору між Македонією і Грецією щодо вирішення македонсько-грецького спору щодо назви Македонії та македонсько-грецького стратегічного партнерства.

  Джерело: Європейська правда

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ