Богдан Яременко Народний депутат України

Зустріч Трампа і Путіна: на які жертви підуть США і що вигідно Україні

Про зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна

Вже невдовзі в Гельсінкі має відбутися зустріч президента США Дональда Трампа з російським президентом Володимиром Путіним. Після останніх заяв Трампа знову чутно розмови про те, чи можуть лідери досягнути якоїсь «великої угоди». Зокрема, чи може Дональд Трамп, який нещодавно ухильно відповів на питання про можливість визнання Криму російським, запропонувати Володимиру Путіну де-факто визнання анексії в обмін на політичні поступки Росії на Донбасі. 

З точки зору досягнення конкретних домовленостей від зустрічі Трампа з Путіним я не очікую нічого такого, що могло б залишитися на папері. Щодо України — майже гарантовано. А щодо інших питань можна сказати, що з великою долею ймовірності це буде швидше озвучення взаємних позицій, спосіб класифікувати проблеми, шукати точки дотику. Але не домовленості.

Цілком можливо, що цей саміт матиме величезне значення з іншої точки зору — подальшого руйнування архітектури безпеки і зміни традиційних зовнішньополітичних і безпекових підходів США у виконанні щонайменше одного президента — Дональда Трампа. Це достатньо символічна і етапна зустріч, якої, очевидно, будь-який інший президент США ніколи не допустив би за нинішніх зовнішньополітичних обставин.

Не за буквою, а за суттю зараз політика США щодо Криму ідентична до політики невизнання окупації балтійських країн Радянським Союзом. Тоді США мали дипломатичні відносини з СРСР і продовжували обмежене, але співробітництво, і зараз підхід ідентичний. Тому від зустрічі я не очікував би якихось змін на цьому напрямку.

За повідомленнями, перш за все винесуть на обговорення Іран, ціни на нафту, Сирію, Україну... Зрозуміло, що в дусі шоу Трамп намагатиметься представити якісь досягнуті домовленості. Він багато говоритиме і святкуватиме, але дуже складно уявити, в чому взагалі можуть бути домовленості. Абсолютно очевидно для всіх, що підходи та інтереси США та Росії прямо протилежні.

Незрозуміло, в чому Трамп збирається пожертвувати інтересами США і чи має він узагалі такий намір. В кримському блоці, як і в блоці ядерних питань, не видно, навколо чого Трамп і Путін могли б домовитися. Не бачу і того, на чому могли б збігатися інтереси США та Росії в Сирії. В питанні іранської ядерної угоди їм також немає що обговорювати: США запроваджують санкції, це вирішено. Сподівання, що Трамп раптом змінить свою позицію, абсолютно безпідставні. Не думаю, що хтось із серйозних політиків на це сподівається.

Зрозуміло, що всі ці питання обговорюватимуть. Але мені складно уявити якісь рамки домовленостей — поки що я їх не бачу.

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: