рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Масове побоїще дітьми у Києві: коли насилля стає нормою

  • Богдан Петренко

   Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму

  • Розсилка
  <div class="main-img ">
<div class="copyright">Фото: Facebook Ілона Силенко</div>
<div></div>
</div>
<div class="annotation"></div> - Масове побоїще дітьми у Києві: коли насилля стає нормою

  Ніхто не несе більшої відповідальності за дитину, її майбутнє як її батьки. І так само ніхто для дитини не буде більшим авторитетом, ніж мама і тато

  Щодо масового побоїща дітьми у Києві, яке відбулось біля ТРЦ «Гулівер». Це для нас сплеск насилля у країні з 2014 року - це крайність, відхилення. Ті кому 16 і менше років, все свідоме життя провели в цьому відхиленні. І для них насильницькі моделі поведінки - це норма. І якщо ситуація не зміниться, подібні інциденти будуть зростати і далі. Тут, до речі, є важлива особливість: відчуття небезпеки і реальна кількість насилля у суспільстві – різні речі. Статистика може показувати зниження злочинності, а інформаційний простір накручувати ситуацію в іншу сторону.

  Друга тенденція - це атомізація суспільства. Сьогодні воно досягнуло рівня групи. Йдеться про те, що правила поведінки, які встановлені групою, важливіше існуючих у суспільстві законів. Якщо політики/лідери думок/батьки дозволяють собі порушувати закони, мотивуючи тимчасовою доцільністю, то і діти будуть не просто калькувати такі моделі. В силу надмірної емоційності та не повного розуміння причинно-наслідкових зв’язків, підлітки будуть підвищувати градус порушення закону. Вони будуть діяти агресивніше і жорстокіше.

  Третє - не каналізоване насилля. Якщо існує запит на агресію, необхідно його штучно спрямувати в умовно конструктивне русло. Зокрема, через залучення дітей до псевдоагресивних видів спорту чи ігор. Та і взагалі – залучення хоча б до чогось за межами школи. Інколи вони просто не знають чим зайняти свій дозвілля.  І, нарешті - що з цим робити? Є два варіанти. Перший, який полюбляють у нашому суспільстві, знайти винних і покарати. Причому, чим швидше, тим краще. Так, притягнення до відповідальності – важливе, але ним не можна повністю вирішити проблему. 

  Другий шлях складніше, бо потребує роботи на всіх рівнях: починаючи від системи виховання, поведінкою політиків і завершуючи висвітленням агресії у ЗМІ. І, що важливо - треба працювати самим батькам, а не звалювати вину на вчителів, чужих дітей, сусідів, Верховну Раду чи Президента (це в нас теж люблять). До речі, якщо при дітях лаяти вчителів, захоплюватись ідеями “розстріляти/покарати” всіх «поганих» (депутатів, чиновників, сусідів), то давайте не будемо дивуватись, що діти будуть матеріалізувати наші бажання.

  Бо ніхто не несе більшої відповідальності за дитину, її майбутнє як її батьки. І так само ніхто і ніколи для дитини не буде більшим авторитетом, ніж мама і тато.

  Джерело: /point.md/ru

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Володимир Цибулько
  Володимир Цибулько

  Український письменник

  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Публіцист, політолог

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ