Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Зеленського готуються до переписування Конституції. Про федералізацію України вже домовилися?

  • Тарас Чорновіл

   Журналіст, політичний діяч

  • Розсилка
  У Зеленського готуються до переписування Конституції. Про федералізацію України вже домовилися?

  У президентська команда вже відкрито говорять про референдум

  У Зеленського вже відкрито говорять про референдум, на якому планують суттєво переписати Конституцію. Зокрема, реалізувати протиснуте Кучмою в 2000 році, але зупинене парламентом абсолютно неадекватне рішення про двопалатний парламент.

  Про це вже бринить не лише доктор «неправових псевдонаук» Стефанчук, а й зашелестіли окремі підлабузники, особливо активно в «Батьківщині». А ще додалося інформації про прагнення перетворити Україну з парламентсько-президентської республіки на президентську. Явно готуються до ґрунтовного перпеписування Конституції під себе.

  Адекватні люди відразу відреагували на це, порівнявши ЗЕ з Януковичем, якому також в одному місці засвербіло та дуже закортіло поламати Основний Закон і сконцентрувати в своїх руках максимум повноважень. Тому нагадують усім нам, чим це закінчилося для Януковича та для країни.  А я ж іще й хорошу пам’ять маю та конституційне право вивчав. Тому можу додати, що в 2000 році ми зупинили цю авантюру Кучми, аргументуючи недоречністю в унітарній державі створювати двопалатний парламент.

  Ні, приклади такі в світі є. Найчастіше, при дуже слабкій чи повністю відсутній президентській гілці влади. Або ж у зв’язку з давнім історичним устроєм влади, як у Польщі. Але загалом, двопалатний парламент є доречним і навіть дуже потрібний саме для федеративних держав. І на фоні цілої черги поступок та дублювання російських пропагандистських тез, якими зараз забавляються Зеленський і оточення, не покидає думка: то вони вже й про федералізацію України домовилися?

  Джерело: блог Тараса Чорновола

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Луканов
  Юрій Луканов

  Журналіст

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Олександр Палій
  Олександр Палій

  Політолог

  Тарас Чорновіл
  Тарас Чорновіл

  Журналіст, політичний діяч

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ