Чому я змінив Адміністрацію президента на інвестиційну раду
Я йду з державної служби, але залишаюся в команді президента. Вірю в Україну, в її унікальне місце у світі, в її потенціал
812 днів. Стільки я працював головою Адміністрації президента України. Я вдячний Петру Порошенку за те, що в червні 2014-го він несподівано запропонував очолити його адміністрацію, надавши довіру і поставивши перед неймовірним викликом. Вдячний величезній кількості людей, з якими познайомився за ці два з гаком роки і для яких патріотизм і віра в Україну – не просто слова. Вдячний моїй команді в АП, яка працювала в шаленому ритмі майже цілодобово.
За цей час ми зробили більше, ніж може здатися на перший погляд. І це заслуга всієї української влади – президента, прем'єрів, Кабінетiв міністрів, Верховної Ради, які зуміли консолідуватися і навчитися діяти спільно.
Ми запустили ключові реформи, які, впевнений, будуть доведені до кінця і зроблять зміни в країні незворотними. Підписано Угоду про асоціацію з ЄС. Кількість бюрократичних перепон для відкриття і ведення бізнесу скоротилася в рази. Сформовано і почало розслідування Національне антикорупційне бюро, створено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Прийнято зміни до Конституції, які зроблять судову владу по-справжньому незалежною та ефективною. Набув чинності закон про фінансування політичних партій. У 32 містах працює нова патрульна поліція. У прокуратури більше немає колишнього колосального впливу на правоохоронну систему. У нечувано стислий термiн побудовано сучасну боєздатну армію. «Нафтогаз України» працює з нульовим дефіцитом і за західними корпоративними стандартами. Система публічних електронних закупівель ProZorro зробила держзакупівлі прозорими і заощаджує мільярди. Банківська система вперше за роки незалежності очистилася від тіньових схем і працює за однаковими для всіх правилами. Прийнято новий закон про держслужбу, працює онлайн-доступ до адмінпослуг, проводяться відкриті конкурси на держпосади. Кількість податків і зборів скоротилася вдвічі. Бюджетний дефіцит зменшився в чотири рази. І цей список можна продовжувати.
У важких умовах зовнішньої агресії нам вдалося не допустити розпаду країни, пройти політичну кризу, зберегти єдність влади і повернути економіці позитивну динаміку.
Але нинішніх майже півтора відсотка зростання економіки, звичайно, недостатньо. Для того, щоб люди відчули зміни, потрібне щорічне зростання як мінімум у 6% протягом 10 і більше років. Мотором українського економічного дива можуть стати тільки великі приватні інвестиції. Інвестори прийдуть в Україну, якщо створити тут для них максимально сприятливі умови. Україна повинна стати найпростішою для ведення бізнесу юрисдикцією Центральної та Східної Європи. На цьому я хочу зосередитися як секретар Національної інвестиційної ради. Для мене це – черговий амбітний challenge.
Я йду з державної служби, але залишаюся в команді президента. Вірю в Україну, в її унікальне місце у світі, в її потенціал. Четверта республіка буде процвітаючою, успішною, європейською країною.
Коментарі — 0