Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Революція... буде?

  • Олекса Бик

   Письменник

  • Розсилка
  Революція... буде?

  Внутрішній конфлікт, який стався в лавах «Правого сектора», має під собою значно глибший зміст, аніж в історичному сенсі банальне взаємознищення сил «поміркованих» і «революціонерів». Хоча граблі ті ж самі.

  Внутрішній конфлікт, який стався в лавах «Правого сектора», має під собою значно глибший зміст, аніж в історичному сенсі банальне взаємознищення сил «поміркованих» і «революціонерів». Хоча граблі ті ж самі.

  Я вже бозна-скільки часу намагаюся отримати відповідь на кілька питань, але ніхто в ПС не може мені відповісти на обидва одночасно.

  Якщо ми революціонери – то який, до біса, може бути референдум? «Ми вимагаємо від внутрішніх окупантів на голосуванні про їхнє усунення вести підрахунок голосів» - це щось потойбічне, за межами логіки і здорового глузду.

  З іншого боку, якщо ми прагнемо мирної і легальної революції – то якого ж дідька ми не брали участі у виборах, не заходили у місцеві ради, не формували команди, не шукали ресурси під це?

  «Помірковані» резонно зауважують, що нинішньому ПС, в його анархічно-нелегальному вигляді, немає прийнятного місця у правовому полі. Тому, кажуть «помірковані», нам потрібно цивілізуватися, стати менш агресивними, йти в політику, прийняти загальні правила гри – і реалізовувати піднесення національного духу.

  «Революціонери» ж співпрацю з внутрішнім окупантом вважають за зраду національної революції. Для них похід у владу можливий лише з автоматами і розстрільними списками. Вони не розуміють, як можна не хотіти знищити режим, винний у Іловайську та Мінських угодах.

  Проблема «поміркованих» полягає у тому, що політичний шлях в нашій країні неминуче пролягає через політичне бл.дство, і всі прекрасно розуміють цю перспективу хоча б і на прикладі деяких інших націоналістичних партій, з якими співпрацювати, до речі, прагнуть самі «помірковані».

  Проблема «революціонерів» - у тому, що вони хоч і прагнуть національної революції, проте ніхто не має уявлення, що робити ПІСЛЯ неї. «Кого з ПС ти бачиш міністром фінансів?» - це питання ставить у глухий кут будь-кого, кого я питав.

  «Помірковані» йдуть за лідером і брендом, «революціонери» вважають головними ідею і самопожертву заради неї.

  Найсумнішим у цій історії є те, що можливості порозуміння існують. Потрібно сідати і домовлятися – про очищення рядів, подальші дії і методи. Нам потрібен компроміс.

  Але перш за все нам потрібно утриматися від різких заяв і осудів, від демаршів і протиставлень – іноді після них діалог буває неможливим.

  Источник: Facebook

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ