Діалог та взаємодія - зброя проти сепаратизму на Луганщині
В «ЛНР» як вогню бояться створення на Луганщині власного українського популярного інформаційного продукту
В Сєвєродонецьку на моє прохання офісом Програми розвитку ООН (ПРООН) в Луганській області та департаментом комунікацій Луганської облдержадміністрації було проведено круглий стіл з представниками громадськості та журналістами на тему: «Соціальна єдність, примирення через діалог задля суспільної злагоди та вирішення проблем громад: що зроблено та подальші плани».
Відбулася плідна розмова. Основна вада попередніх обласнихадміністрацій була дискомунікація з громадськістю. Тобто був монолог, а не діалог. Таку практику варто змінювати.
По-перше, владі потрібно запровадити дієві механізми залучення громадськості до вироблення та ухвалення управлінських рішень. При ОДА створено понад 30 різних дорадчих органів (при кожному департаменті та ЦОВВ), проте ККД від них не видно.
На мою думку, варто сконцентрувати зусилля на роботі Координаційній раді сприяння розвитку громадянського суспільства при Луганській ОДА, куди в якості профільних робочих груп завести всі дорадчі «колегії» та «ради».
По-друге, громадськості потрібно підвищувати якість пропозицій та шукати можливість для діалогу, а не «критикувати не читаючи». Виявилося, що більшість «невирішувальних» питань можна зняти просто поспілкувавшися з радником голови ОДА з інформаційної політики
Щодо планів.
В найближчий період, спільно з ПРООН ми маємо намір запустити наступні проекти:
1) постійно діючий експертний «ЛУГАНСЬКИЙ КЛУБ», із залученням ЗМІ;
2) створення «банку текстів» для розміщення в місцевих ЗМІ з актуальної тематики;
3) проведення тренінгів для журналістів районних комунальних видань (кущеві тренінги);
4) моніторинг інформаційного простору Луганщини;
5) проведення прес-клубів з керівниками області та військовим командуванням;
6) впровадження методики загальної оцінки відкритості ЦОВВ, ОДА та органів місцевого самоврядування тощо.
Це далеко не повний перелік.
Знаю, що наша активність декого тут, на звільнених територіях, та ще більше – на окупованій частині Луганській області, вже дратує.
В «ЛНР» як вогню бояться створення на Луганщині власного українського популярного інформаційного продукту.
Там бояться правди. А, отже, ми на вірному шляху.
Газета «Луганщина.UA», інформаційна агенція, поява нових продуктів на місцевих телеканалах, робота вуличного телебачення, школа стрімерів – це лише початок.
Ми змінимо Луганщину. Ми змінимо Україну.
Коментарі — 0