рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому професійна людина сьогодні не піде на посаду міністра енергетики

  • Юрій Продан

   Ексміністр енергетики

  • Розсилка
  Терміни «приткнули» та «числяться» відображають всю глибину реформ в останні роки - Чому професійна людина сьогодні не піде на посаду міністра енергетики
  Терміни «приткнули» та «числяться» відображають всю глибину реформ в останні роки

  Сьогодні призначають непрофесійних, безвідповідальних, високооплачуваних, але зі знанням англійської

  Багато інформації в медіа та соцмережах про терміновість призначення міністра в Мінекоенерго. В паливно-енергетичному комплексі дійсно в геометричній прогресії зростають проблеми, та й не все, мабуть, добре з екологією у нас. Взагалі-то в системі управління ПЕКом, а вірніше, повної відсутності унормованої системи управління, посада міністра взагалі ні на що не впливає, крім створення кворуму на засіданнях Кабміну. Державні підприємства знаходяться «хто де». Кого «приткнули» в Мінекономіки («Нафтогаз»), кого в Мінфін («Укренерго»), кого в Фонд держмайна («Центренерго»). Тільки «Енергоатом» та «Укргідроенерго» ще «числяться» у Мінекоенерго, та фактично не управляються там через відсутність спеців.

  Терміни «приткнули» та «числяться» відображають всю глибину реформ в останні роки. Більшість керівників тимчасово виконують обов’язки (ТВО), крім «Нафтогазу» та «Укргідроенерго». І тут логіка пана Арахамії можливо спрацьовує щодо призначення також ТВО міністра. Тож думаю скоро матимемо тимчасово функціонуючий паливно- енергетичний комплекс до скорої зими. Ще є потужний пласт управління - це наглядові ради, які по факту з керівництвом компаній в тісному сплетінні автономно затверджують собі самі фінансові плани, зарплати і т.ін. А міністерство та Кабмін нехай собі і суспільству розказують про стратегічні плани щодо енергетичної безпеки,  збільшення видобутку газу, приєднання до європейського енергетичного ринку, реформування вугільної галузі. Якщо виникають питання до компаній, то ті тоді подають в суд на Кабмін або міністерство, а гроші на це вони не жаліють. Професійна людина піде на посаду міністра лише за таких умов:

  • підпорядкування міністерству всіх державних підприємств
  • призначення професійних кадрів у керівники підприємств без конкурсів (конкурси у нас, як показує практика, сьогодні - це призначення непрофесійних, безвідповідальних, високооплачуваних керівників, але зі знанням англійської мови)
  • затвердження фінансових планів компаній у міністерстві та Кабміні з чіткими завданнями.

  Окремо щодо наглядових рад. Просто потрібно скоротити їх для держкомпаній. Їх ефективність нульова, а інколи і шкідлива. Чи хтось може мені написати про їхній «потужний» внесок в розвиток компаній за останні 5 років? А кошти на утримання цих наглядових рад перерахувати на боротьбу з коронавірусом. Думаю 100 млн. грн. на рік набереться. Якщо не зробити таких кроків, то посада міністра це тільки запис в трудовій книжці.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Борислав Береза
  Борислав Береза

  Народний депутат 8 скликання

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ