Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Сімейний лікар розповіла про вади медреформи

  • Розсилка
  Лікар стверджує, що важко було домовитися з аптеками про отримання ліків за державною програмою - Сімейний лікар розповіла про вади медреформи
  Лікар стверджує, що важко було домовитися з аптеками про отримання ліків за державною програмою

  Законодавство щодо ФОПів, які укладають угоди з Національною службою здоров'я, прописано погано і нечітко, - вважає медик

  Лікар з Херсонської області Ольга Гік розповіла в інтерв’ю «Главкому», що вона єдиний медик на всю Херсонську область, яка зареєструвалась, як фізична особа підприємець (ФОП) і уклала угоду з Національною службою здоров’я.

  Проте, за словами медика, законодавство щодо ФОПів прописано погано і нечітко.

  «Наприклад, мені було дуже складно домогтися права виписувати рецепти на препарати, що передбачені урядовою програмою «Доступні ліки»», - каже Ольга.

  На думку лікаря, коли угоди будуть укладатися з аптеками, стане простіше.

  «Аптеки, що захочуть брати участь у програмі, з квітня будуть укладати договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Пацієнт йтиме з рецептом до аптек, аптеки віддаватимуть ліки, а потім аптекам виплачуватиме компенсацію за препарати НСЗУ», - пояснює медик.

  Такі ж проблеми, говорить лікар, були і з тим, щоб дати їй дозвіл на видачу лікарняних.

  «Ще можна було б якось інакше організувати справу з телефонними консультаціями, щоб не відволікатися від прийому», - говорить лікар. Гік також додає, що на фельдшера дзвінки також не перенаправиш, бо якщо людині ввечері погано і потрібна допомога, йому повинен допомогти лікар.   З відпустками у таких лікарів, як Ольга Гік, теж є проблема.

  «Є варіант домовитися з кимось із сімейних лікарів, якому заплатити за місяць роботи. Минулого року, коли я ходила у відпустку, мене заміняв фельдшер. Він нормалізував стан пацієнта (має на це право), давав направлення на аналізи», - розповіла медик. 

  Ольга зазначає, що і люди ще не до кінця звикли до медреформи.

  «Зареєстровані у мене, а інколи йдуть до іншого лікаря, бо їм це у той момент зручніше, тоді пояснюємо, як це працює», - пояснює сімейний лікар з Херсонської області.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ