Сімейний лікар розповіла про вади медреформи
Законодавство щодо ФОПів, які укладають угоди з Національною службою здоров'я, прописано погано і нечітко, - вважає медик
Лікар з Херсонської області Ольга Гік розповіла в інтерв’ю «Главкому», що вона єдиний медик на всю Херсонську область, яка зареєструвалась, як фізична особа підприємець (ФОП) і уклала угоду з Національною службою здоров’я.
Проте, за словами медика, законодавство щодо ФОПів прописано погано і нечітко.
«Наприклад, мені було дуже складно домогтися права виписувати рецепти на препарати, що передбачені урядовою програмою «Доступні ліки»», - каже Ольга.
На думку лікаря, коли угоди будуть укладатися з аптеками, стане простіше.
«Аптеки, що захочуть брати участь у програмі, з квітня будуть укладати договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Пацієнт йтиме з рецептом до аптек, аптеки віддаватимуть ліки, а потім аптекам виплачуватиме компенсацію за препарати НСЗУ», - пояснює медик.
Такі ж проблеми, говорить лікар, були і з тим, щоб дати їй дозвіл на видачу лікарняних.
«Ще можна було б якось інакше організувати справу з телефонними консультаціями, щоб не відволікатися від прийому», - говорить лікар. Гік також додає, що на фельдшера дзвінки також не перенаправиш, бо якщо людині ввечері погано і потрібна допомога, йому повинен допомогти лікар.
З відпустками у таких лікарів, як Ольга Гік, теж є проблема.
«Є варіант домовитися з кимось із сімейних лікарів, якому заплатити за місяць роботи. Минулого року, коли я ходила у відпустку, мене заміняв фельдшер. Він нормалізував стан пацієнта (має на це право), давав направлення на аналізи», - розповіла медик.
Ольга зазначає, що і люди ще не до кінця звикли до медреформи.
«Зареєстровані у мене, а інколи йдуть до іншого лікаря, бо їм це у той момент зручніше, тоді пояснюємо, як це працює», - пояснює сімейний лікар з Херсонської області.
Коментарі — 0