Супрун пояснила, як в Україні зупинити поширення небезпечних інфекцій
Rолективний імунітет захищає немовлят, невакцинованих людей чи осіб з ослабленою імунною системою, зазначила Супрун
Утворений вакцинацією імунітет, коли в державі вакциновано 90% чи більше, зупиняє розвиток хвороби, або полегшує її перебіг та запобігає поширенню інфекції.
Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.
«Коли в суспільстві вакциновано 90% чи більше, утворений вакцинацією імунітет зупиняє розвиток хвороби, або полегшує її перебіг та запобігає поширенню інфекції. Зокрема колективний імунітет захищає немовлят, невакцинованих людей чи осіб з ослабленою імунною системою», - наголосила Супрун.
За її словами, свідомо уникати вакцинації в сучасному світі — це йти всупереч науковому прогресу та здоровому глузду, адже вакцини вже неодноразово показали свою дієвість.
«Півтора сторіччя імунізації від віспи остаточно викорінили цю хворобу ще в 1980 році. А у 2018 очікується повна перемога над поліомієлітом. Це все завдяки вакцинам«, - нагадала в.о. міністра.
Вона нагадала, що вакцинація дозволяє скоротити вжиток антибіотиків і тим самим запобігає розвитку множинної стійкості до них у бактерій.
«Стійкість до антибіотиків — це нова і дуже небезпечна проблема охорони здоров‘я. Коли бактерія стійка до кількох антибіотиків, її дуже складно здолати», - написала Супрун і порадила почитати докладний текст про те, як працюють вакцини та про поширені міфи про вакцинацію в матеріалі Daria Ozerna для espreso.tv.
«Пам‘ятайте, щоби інфекції не поширювалися, не було спалахів хвороб та українці були у безпеці — рівень вакцинації у населення має бути 95%! Для досягнення цього показника Міністерство охорони здоров'я України робить усе можливе, аби країна була забезпечена якісними та безпечними вакцинами, а отримати такий захист можна було безоплатно», - підкреслила урядовець.
Коментарі — 0