Супрун спростувала міфи про чорну ікру

Супрун спростувала міфи про чорну ікру

Супрун зазначила, що червона ікра нічим не поступається чорній і за вмістом вітамінів

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що корисні властивості чорної ікри щодо інших продуктів перебільшуються.

Про це Супрун повідомила в Facebook.

«В Україні і світі поширена думка про виняткову користь чорної ікри для здоров'я. Проте деякі лікарі радять вживати саме цей продукт для лікування і профілактики багатьох хвороб. Здавалося б, що може бути поганого в тому, що ми прагнемо покращити своє здоров'я. Однак,  щодо чорної ікри варто пам'ятати важливу річ - це продукт, одержуваний з дуже рідкісних осетрових риб, які зараз знаходяться на межі вимирання», - написала Супрун.

Відзначається, що вилов осетрових заборонений у всіх країнах Причорномор'я. В Україні також всі види осетрових - стерлядь, білуга, російський осетер і інші - занесені до Червоної книги. Головною загрозою для осетрів є браконьєрський вилов цієї риби, головним чином для їх ікри.

Більшість корисних властивостей чорної ікри обумовлені вмістом вітамінів, макро- і мікроелементів, незамінних амінокислот і ненасичених жирних кислот. Але існують продукти, які не поступаються своїми корисними властивостями чорній ікрі, але зовсім не ставлять під загрозу зникнення цілого виду риб.

Наприклад, ікра лососевих риб (червона ікра), а також ікра Лобаня і минтая мають схожу вміст білків і незамінних амінокислот. За вмістом заліза і фосфору червона ікра майже не поступається чорній, а за змістом кальцію і магнію навіть переважає.

Також червона ікра нічим не поступається чорній і за вмістом вітамінів. М'ясо деяких риб (наприклад, тунця), а також печінка тваринного походження містять набагато більше вітаміну А. Що стосується вітаміну Е, то його можна знайти в достатній кількості в соняшниковій олії.

Вміст білків є значним і в інших рибних продуктах - м'ясі і печінці, навіть в консервованому вигляді.

Вона зазначила, що не обов'язково вживати саме чорну ікру. Живильні вітаміни, мікроелементи та жири, які вона містить, можна знайти і в інших продуктах. 

«Якщо ви не можете відмовитися від цього продукту, то вибирати варто ікру перевірених виробників, з відповідним маркуванням на упаковці. Адже є місця для розведення осетрових, де їх вирощують спеціально. Пам'ятайте, що купуючи неперевірену ікру або м'ясо осетрових, ви робите свій внесок в їх знищення», - підкреслила Супрун.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: