Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Трьох поляків судитимуть за підпал будівлі спілки угорців на Закарпатті

  • Розсилка
  Будівля Спілки угорців в Ужгороді - Трьох поляків судитимуть за підпал будівлі спілки угорців на Закарпатті
  Будівля Спілки угорців в Ужгороді
  Фото: Mukachevo.net

  Обвинувачення визнало, що дії трьох громадян Польщі є терористичними

  Мазовецький відділ Національної прокуратури Польщі передав до суду матеріали справи стосовно трьох громадян країни, які на початку лютого 2018 року організували і вчинили підпал будинку спілки угорців в Ужгороді.

  Про це пише польське інформаційне агентство TVP.info.

  Обвинувачення визнало, що дії трьох громадян Польщі є терористичними.

  Офіцер, який вів справу, бачить у ній російський слід:

  «Це була провокація, яка мала призвести до погіршення українсько-угорських відносин. Це на руку Росії, яка зацікавлена в дестабілізації свого західного сусіда, де вже триває гібридна війна на Донбасі», - заявив він.

  Вважається, що зловмисники отримали за підпал по тисячі злотих (7 тис. гривень). Замовником є німецький журналіст, пов’язаний з російськими спецслужбами.

  Головним підозрюваним у справі є 28-річний Міхал П., спеціаліст у сфері безпеки, пов'язаний з неофашистською організацією Falanga і проросійською партією Zmiana.

  Слідчі вважають, що Міхал П. завербував двох інших поляків – Адріана М. і Томаша Ш., давши їм гроші на купівлю запалювальної суміші, а також мобільні телефони, сім-картки і куртки. Зловмисники мали записати на відео підпал і переслати йому, що мало означати виконання завдання.

  Злочин було вчинено вночі 4 лютого 2018 року. Зловмисники намалювали на офісі спілки угорців «88» (знак, що символізує нацистське гасло «Heil Hitler» – ред.) і кинули у розбите вікно пляшку із запалювальною сумішшю, однак вона не спалахнула. Через три години зловмисники знову з’явилися на місце злочину і запхали змочену бензином куртку одного з них у розбите вікно.

  Після вчинення злочину і повернення до Кракова вони отримали від Міхала гроші за виконану роботу. Через кілька тижнів, 22 лютого, зловмисників затримало польське Aгентство внутрішньої безпеки.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ