рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Климент: Росія сьогодні остаточно ліквідує парафії Української церкви в Криму

  • Розсилка
  Архієпископ Сімферопольський та Кримський Православної церкви України Климент - Климент: Росія сьогодні остаточно ліквідує парафії Української церкви в Криму
  Архієпископ Сімферопольський та Кримський Православної церкви України Климент
  Фото: Главком

  Архієпископ Православної церкви України Климент прокоментував скандал із Філаретом та анонсував ліквідацію парафій ПЦУ в окупованому Криму

  Архієпископ Сімферопольський та Кримський Православної церкви України Климент висловив сум від того, що «українська національна спільнота під впливом виборчого ажіотажу втрачає пильність і критичність мислення в оцінці загроз і викликів, які стоять на порозі нашого українського дому».

  Звернення опублікував у Facebook експерт-релігієзнавець Ярослав Коцюба.

  За словами Климента, вища державна влада України «переоцінила глибину своєї участі у процесі надання Томосу і перейшла допустимі межі, значною мірою втрутившись у внутрішнє церковне життя»

  «Також достеменно знаємо, що президентом України надавалися гарантії і обіцянки, про які розповів у своїх заявах Святійший патріарх Філарет, фактично визнавалась згода держави на поступове утвердження ПЦУ як патріархату зі збереженням участі патріарха Філарета в реальному управлінні Церквою», - зазначив архієпископ.

  За його словами, саме під ці гарантії значна кількість ієрархів, а не виключно патріарх Філарет, пішли на об’єднання і формування ПЦУ, погоджуючись на нинішній митрополичий статус.

  «Ми прагнули і прагнемо розбудовувати справжню незалежну Церкву. Ми ніколи не погоджувалися і не погодимось на статус церковного об’єднання України, обмеженого в правах. Саме процес подальшої розбудови і зміцнення ПЦУ став підґрунтям переходу до її складу парафій Московського патріархату в Україні», - пояснив Климент.

  Він додав, що прихожани і священнослужителі Православної церкви України в Криму отримали запевнення від президента України про повну підтримку і захист з боку держави, але після Собору і створення ПЦУ їх «фактично кинули на поталу Росії».

  «Можу впевнено сказати, що Росія мститься нам за участь у формування ПЦУ, і 18 травня вона остаточно ліквідує парафії Української церкви в Криму», - заявив Климент.

  «Розуміючи всі аспекти ситуації, що динамічно розвивається, як єдиний правлячий архієрей, який все ще здійснює архіпастирське служіння на втрачених українських землях, від імені громад православних віруючих Криму закликаю:

  1. Негайно провести спільну зустріч Його Святості патріарха Філарета і Його Блаженства митрополита Епіфанія для подолання всіх розбіжностей у поглядах на розвиток нашої Церкви на основі братської любові та інтересів України, використовуючи напрацювання, що мали місце до Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року;
  2. Президента України, народних депутатів, членів уряду, чиновників різних рівнів припинити втручання у внутрішнє церковне життя і роздмухування мови ворожнечі в засобах масової інформації і соціальних мережах;
  3. Відкласти ухвалення офіційних церковних рішень до гармонізації ситуації і подолання конфліктної ситуації, яку інспірують ззовні»,  - йдеться у заяві Климента.

  Священнослужитель звернувся до владик з проханням захистити українське православ’я, не «розпинати» один одного і патріарха Філарета.

  «І наостанок маю заявити, що у випадку ліквідації Української православної Церкви в Криму і продовження процесу її прихованого знищення в Україні буду вимушений разом із духовенством Кримської єпархії просити притулку в інших країнах світу, оскільки саме злочинна бездіяльність органів державної влади України протягом останніх п’яти років по відношенню до кримських проблем, зокрема церковних, нехтування даними гарантіями по захисту прав українських громадян в Криму і підтримки з боку держави призводять до таких непоправних наслідків», - резюмував архієпископ Сімферопольський і Кримський.

  Нагадаємо, почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив про конфлікт між ним та предстоятелем Помісної церкви Епіфанієм. За словами Філарета, Епіфаній порушує домовленості і сам керує церквою, хоча попередня умова була така: він представлятиме церкву за кордоном, а внутрішньою розбудовою церкви займається патріарх. Почесний патріарх додав, що нині не спілкується з Епіфанієм. Ба більше, за даними Філарета, Епіфаній «не керує церквою»

  Філарет також наголосив, що мріє про відновлення Київського патріархату, і вважає, що за ним майбутнє. «Якщо ліквідувати Київський патріархат, то в Україні залишиться лише Московський», - підсумував патріарх. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ